За вісім місяців в Івано-Франківську одружилися майже півтори тисячі пар

  • Загалом від початку повномасштабного вторгнення до вересня 2024-го в Івано-Франківську одружилися 6779 пар.

    У 75% шлюбів, які зареєстрували від 24 лютого 2022 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківську, нареченими були військовослужбовці.

    За вісім місяців 2024 року в Івано-Франківському відділі ДРАЦС обмінялися обітницями 1490 пар, розповіла начальниця відділу ДРАЦС в Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Леся Семченко. З її слів, здебільшого у парах, які реєстрували шлюб, військовими були чоловіки, але бувало, де обоє — військовослужбовці.

    «До прикладу, наречена — військова медикиня, а наречений служить у ЗСУ. Дехто приходить із відпускним квитком. Тобто вони самі заявляють про те, що перебувають у відпустці і їм потрібно повертатися до певної дати до своєї частини, тому вони не мають багато часу. І ми обираємо день для церемонії або одружуємо тоді, коли пара прийшла до нас», — розповідає Леся Семченко.

    Під час обрядів з військовослужбовцями плачуть усі. Разом з ведучою, разом з реєстратором.

    «Стало якось за «душу брати» набагато більше, ніж до війни. Звичайно, кожен реєстратор співпереживає з парою, яку одружує. Скажу навіть про себе особисто. Це є такі проникливі почуття, де ти за них переживаєш і вітаєш з відкритою душею, зі щирим серцем. Військові бувають дуже втомлені, інколи вже на протезах. Ось буває таке, що «зриваємося» і плачемо всі, бо плаче родина, плаче мама, плаче тато», — говорить Леся Семченко.

    Бійці не завжди обирають військову форму для реєстрації шлюбу, часто вони одружуються у вишиванках. Цього року наречених менше у військовій формі порівняно з минулим.

    За словами Лесі Семченко, у 2022 році одна з пар одружилася через відеозв’язок, тоді наречена була в Івано-Франківську, а наречений — у війську.

    Відтоді в Івано-Франківську таких випадків більше не було, хоча постанова досі чинна. Річ у тому, каже працівниця РАЦСу, що військовослужбовці бажають особисто бути присутніми на церемонії.

  • Леся Семченко додає, що з 2023 року можна подати заяву до РАЦСу через застосунок «Дія». У 2024 році відділ ДРАЦС в Івано-Франківську опрацював 303 такі заяви, а у 2023 — 406.

    У період повномасштабної війни франківки почали рідше одружуватися з іноземцями. Протягом 2024 року уклали 52 шлюби.

    «Найбільше шлюбів у нас уклали з громадянами Польщі, Німеччини, Молдови, Італії та навіть Сполучених Штатів Америки», — каже Леся Семченко.

    До теми: Вишколи допомагають: 19-річний прикарпатець воює на фронті та мріє про одруження

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!