За власні гроші, а не з бюджету: франківські медики роз’яснили питання щодо закупівлі медичних меблів

 • У мережі поширюються статті про те, що мерія Івано-Франківська замовила медичні меблі для Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги зі значною переплатою.

  На сторінці центру у відповідь на них опублікували пост з роз’ясненнями цих закупівель, пише «Галицький кореспондент».

  Зазначається, що закупівля КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» проведена із дотриманням умов Закону України «Про публічні закупівлі», на користь чого свідчить і відсутність скарг та відсутність обгрунтованих вимог у процесі проведення закупівлі.

  Окремо зауважують, що закупівля проводилася Підприємством за зароблені ним кошти, а не за кошти місцевого бюджету.

  «Гроші отримані від господарської діяльності та за надані медичні послуги в межах Програми медичних гарантій, для реалізації статутних завдань – медичної діяльності за поданнями, вимогами та службовими записками працівників відповідних напрямків роботи всіх 6 (шести) поліклінік та для забезпечення відповідності вимогам табелів оснащення відповідно нормативних документів МОЗ, на виконання вимог НСЗУ, вимог інфекційного контролю, вимог законодавства про охорону праці та рекомендацій попередньої акредитаційної комісії ДОЗ ОДА (фото наявних медичних меблів, які підлягають списанню, морально та фізично застарілі і не можуть бути в експлуатації, додаються)», – йдеться у роз’ясненні.

  Закупівлю проводило Підприємство

  Закупівлю проводила не «мерія», а Підприємство, яке має на це права та повноваження в установленому порядку.

  Закупівля містить 1071 позицію сертифікованих відповідно Постанови КМУ #753 медичних меблів різного функціонального призначення: 120 кушеток медичних, 50 маніпуляційних столів, 100 асистентських столів, 30 інструментальних столів, 100 різноманітних медичних шаф, 6 медичних тумб і т. д. – обладнання для операційних кімнат, маніпуляційних кімнат, денних стаціонарів, кабінетів щеплень, кабінетів вузьких спеціалістів для забезпечення шести поліклінік міста відповідно до поданих працівниками потреб.

  Вартість закупівлі встановлювалася групою роботи з вихідних даних, за основу взяті ціни, які є середніми по аналогічних закупівлях на даний період часу та середніми серед представників-постачальників медичних меблів на ринку за той же період, враховуючи адресну доставку до поліклінік міста та професійне їх складання і встановлення спеціалістами.

  Виробник, вказаний у статті, у закупівлі участі не бере, про що свідчить сайт закупівель.

  «У зв’язку із цим розрахунок у статті завищених ціноутворень не є обгрунтованим, адже виробник апріорі не є учасником закупівельного процесу. Виробник має право не брати участь у закупівлях. Постачальник має право провадити ціноутворення відповідно до умов чинного законодавства», – зазначають у дописі.

  Зазначення в умовах закупівлі виключно цін виробника (актуальність датування яких у статті не вказана) призводить до дискримінації інших учасників закупівельного процесу, і, відповідно, є порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».

  Учасник закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОТЕК СОЛЮШНЗ УКРАЇНА» за даними відкритих джерел (https://clarity-project.info/tenderer/36519759) підписало 1 241 договір на суму 5.06 млрд. грн. за поточний рік та більш ніж на 1 млрд. грн. у цьому році є постачальником ДП “МЕДИЧНІ ЗАКУПІВЛІ УКРАЇНИ”.

  «Наостанок, просимо з повагою відноситися до усіх медичних працівників, які в даних важких умовах не покинули державу, а щодня працюють, заробляючи кошти, в т. ч. і на оснащення наших поліклінік та надають біля 1млн. 300 тис. послуг на рік нашим пацієнтам. Ми наполегливо працюємо над тим, щоб послуги у КНП «ЦПМКДД» надавалися усім нашим пацієнтам на якісному сучасному обладнанні, у найкращих умовах та відповідно до норм чинного законодавства», – додали в дописі.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!