Забруднені вода та повітря: на Прикарпатті люди потерпають від екологічного лиха (ВІДЕО)

Екологічне лихо в селі Стригуанці Тисменицького району. Люди потерпають від кар’єра з видобутку вапняку. Через це і вода забруднена і наліт на всіх речах, а фури з підприємства ще й дороги в селі розбили, йдеться у сюжеті “ФАКТІВ”.

Білий наліт не лише на підвіконні – він щодня припорошує городину, садовину, білизну і найгірше, що люди дихають цим нечистим повітрям. Ще більшою проблемою є вода – її селяни привозять із джерел, бо власну, через вапняковий накип, пити неможливо й він буквально нищить побутову техніку. Про те, що вода не придатна до споживання, підтвердили й в Держспоживслужбі, провівши відповідні аналізи.

Причиною екологічної катастрофи вважають місцевий кар’єр із видобутку вапняку. Крім того, власники підприємства мали б свої вантажівки напрявляти по об’їзній, щоб не завдавати шкоди мешканцям, натомість пообіцявши ще в 2011 році відремонтувати дорогу, досі не виконали своєї обіцянки. Крім автошляхів, перевантажені фури, через надмірну вагу, руйнують ще й міст.

Мешканці вийшли протестувати, але підприємці кажуть, що справно сплачують соціальні зобов’язання і наполягають, що всіма проблемами мають займатися не вони, а місцева влада.

Читайте також: на Тисмениччині 10 гектарів землі повернули у власність держави.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!