Забудова франківської промзони. Адмінсуд “відфутболив” прокуратуру, остання “дала здачі”

 • Нещодавно на інформаційному ресурсі “Курс” з’явилась інформація про те, що прокуратура вирішила оскаржити в Івано-Франківському окружному адміністративному суді скандальні рішення міської ради щодо затвердження детального плану території та попередніх дозволів на забудову промислової території по вулицях Крайківського – Макогона – Промислова.

  Втім, окружний адміністративний суд повернув заяви прокуратурі, з тих підстав, що ці позови має розглядати міський суд, а не їхній.

  В Івано-Франківському окружному адміністративному суді прокоментували дану ситуацію, та підтвердили, що суд повернув позовні заяви, у зв’язку із тим, що адміністративний суд, не може розглядати справи, де фігурантами є орган чи посадова особа місцевого самоврядування.

  “Такого роду спори віднесені до компетенції місцевого загального суду, в даному випадку Івано-Франківського міського суду”, – пояснили у прес-службі Івано-Франківського окружного адмінсуду.

  Як стало відомо журналісту “Галицького кореспондента” зараз рішення франківського адмінсуду оскаржують в суді апеляційної інстанції.

  Про це повідомив Любомир Хамець, заступник начальника відділу прокуратури в Івано-Франківській області. Він розповідає, оскільки стороною у справі є суб’єкт владних повноважень – прокуратура, то справу має розглянути саме адміністративний суд.

 • “Згідно інформаційного листа Вищого адміністративного суду України № 1237/12/13-13 від 11.09.2013 прокурор, звертаючись з позовною заявою до суду, діє як посадова особа органу державної влади. З огляду на зазначене такі справи, незалежно від статусу відповідача, предметно підсудні окружним адміністративним судам”, – прокоментували в прокуратурі.

  Наразі скарги розглядаються Львівським апеляційним адміністративним судом.

  Нагадаємо, мешканці Крайківського – Макогона – Промислової зібрали 300 підписів проти незаконної забудови.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!