Задля енергетичної незалежності та стабільної роботи енергосистеми: ДТЕК Бурштинська ТЕС вже працює на ринку допоміжних послуг

 • ДТЕК Бурштинська ТЕС стала учасником ринку допоміжних послуг і надійною опорою на шляху до державної енергонезалежності. Підприємство вже забезпечує нормальний режим роботи  Об’єднаної енергосистеми України – сертифіковані енергоблоки працюють в спеціальному режимі для забезпечення відсутності стрибків напруги при різкій зміні споживання в пікові години.

  У липні НЕК «Укренерго» видало ДТЕК Бурштинській ТЕС Свідоцтво про відповідність її електроустановок вимогам ринку допоміжних послуг та внесло компанію в Реєстр одиниць надання допоміжних послуг. НЕК вже здійснило перші закупівлі резервів в «Острові Бурштинської ТЕС». 

  Бурштинська ТЕС

  На сьогодні сертифікацію на вторинне автоматичне та ручне регулювання частоти отримали сім енергоблоків: №5, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

   «Завдяки автоматичному регулюванню частоти ми робимо ринок прозорим для всіх виробників – сертифіковані енергоблоки регулюються центральним регулятором і для їх роботи не потрібно вказівок диспетчера, – говорить директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Валерій Хом’яков. – Вихід на ринок допоміжних послуг доводить, що енергетикам Бурштинської ТЕС усе під силу, адже тут працюють справжні професіонали своєї справи. Не зважаючи на всі труднощі, ми продовжуємо робити внесок в надійність роботи  енергосистеми та енергонезалежність країни».

  Тестування обладнання на головному щиті управління представниками НЕК

  Ринок допоміжних послуг потрібен українській енергосистемі для того, щоб регулювати частоту  змінного струму – основний показник якості електричної енергії. В нормальному режимі роботи енергосистеми частота має підтримуватися у межах (50 ± 0,2 Гц), не виходячи за гранично допустимі межі (50±0,4 Гц). В Україні пік навантаження енергосистеми припадає на 8 та 20 години. Для регулювання і проходження пікових навантажень використовуються маневруючі потужності ТЕС, ГЕС та ГАЕС. Регулювання частоти та потужності поділяють на первинне, вторинне та третинне. Первинне регулювання здійснюється дуже швидко за допомогою автоматичних регуляторів швидкості турбіни. Вторинне – за допомогою зміни потужності енергоблоків ТЕС  або пуску та зупинки гідроагрегатів ГЕС від центрального регулятора. Третинне регулювання забезпечує заміщення первинних та вторинних резервів і здійснюється за допомогою зміни потужності енергоблоків ТЕС в більш повільному ручному режимі по команді диспетчера Оператора системи передачі.

  За участю представників НЕК Укренерго та EPRA (Туреччина) наприкінці серпня на ДТЕК Бурштинська ТЕС проходили випробування блоків на спроможність  надавати допоміжні послуги з первинного регулювання. В результаті – два блоки станції тепер можуть надавати послуги з первинного регулювання частоти також.

  Випробування енергоблоку Бурштинської ТЕС НЕК Укренерго та EPRA (Туречина)

  Довідка

  ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

  Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

  ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії – 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

  У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

  100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!