ЗАЕС дуже близько до першої фази аварії, яка була на Фукусімі, – керівник Енергоатома

 • На ЗАЕС не проводяться в повному обсязі ремонти та регламентні перевірки.

  Запорізька АЕС постійно знаходиться дуже близько до першої фази аварії, яка була на Фукусімі. Про це повідомив керівник Енергоатома Петро Котін в ефірі Radio NV, передає УНН.

  “Ми постійно знаходимося дуже близько до такої аварії, яка сталася на Фукусімі, до першої фази тієї аварії. На Фукусімі був землетрус і після нього було втрачено зовнішнє живлення, зв’язок атомної станції з енергосистемою Японії. Та ж ситуація і тут. Окупанти пошкодили всі лінії, дві лінії зараз залишаються. Іноді через, як правило, нічні обстріли з цих двох ліній ще одна виходить з ладу й потім її неможливо враз полагодити, тому що там немає допуску в зоні воєнних бойових дій на території України”, – розповів Котін.

  За його словами, декілька тижнів фактично йде робота по можливому допуску туди українського персоналу, який поновлює лінію.

  “На щастя, зараз дві лінії є. Коли станція на одній лінії перебуває, то вона теж може бути перебитою і тоді, як вже було, станція піде на дизель-генератори. Коли станція переходить на дизель-генератори вона знаходиться на першій стадії аварії на АЕС Фукусіма, коли через землетрус було пошкоджено зовнішні лінії живлення”, – зазначив Котін.

 • Котін повідомляв, що на Запорізькій АЕС брак кваліфікованого та ліцензованого персоналу, адже росіяни беруть на роботу всіх підряд. Це дуже велика загроза для обладнання. 

  Також читайте: “Росія має заплатити за воєнні злочини”: у ЄС відреагували на ракетний удар по Чернігову

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!