«Загублений світ»: Мешканці Рожнятівщини вимагають ремонту доріг і погрожують їх перекрити

 • Жителі Рожнятівського району скаржаться на бездоріжжя і у відчаї прийшли на прийом до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука. Вони вимагають врешті-решт відремонтувати дороги, інакше – перекриють їх.

  Житель села Ясень Микола Горбуляк розповідає, що проблема бездоріжжя назріла давно. Щодня багатотонні лісовози розбивають дороги, а ремонтувати їх ніхто не спішить.

  «Над нами знущаються. Люди у відчаї і не можуть вже терпіти. З Креховичів до Ясеня 35 км, а їхати потрібно 1, 5 год. З року в рік нам обіцяють зробити дорогу, навіть гроші виділяють, а в результаті або нічого не роблять, або роблять 100 м, щоб задобрити людей», – нарікає пан Микола.

  Він наголошує, що сьогодні, 12 лютого, на прийом до голови ОДА прийшли не тільки мешканці Ясеня, а й Перегінська, Сливок та інших сіл. Вони вимагають ремонту доріг в Рожнятівському районі, адже це «загублений світ про який всі забули». Тому їм цікаво, скільки коштів цього року планують виділити на дороги у їхньому районі та як їх розподілятимуть.

  «Це останній раз, коли ми просимо. Якщо потрібно, готові стати на коліна. Інакше ми будемо перекривати дорогу і ні один лісовоз не проїде через наше село, а це означає, що і не виїде з району. Лісовози їдуть перевантажені, колеса стріляють, диски вилітають. Аж терпне волосся на голові, коли це бачиш», – продовжує Микола Горбуляк.

  Він додає, що якось з лісовоза відлетів диск, пролетів над головами його дітей та розбив вікно. Каже, це щастя, що ніхто не постраждав. Однак люди живуть у постійному страху.

  «Ми хочемо нормальну дорогу не тільки в Ясені, а й в усьому Рожнятівському районі», – наголошує пан Микола.

 • Голова ОДА Олег Гончарук повідомив, що загалом на ремонт та обслуговування доріг в області цього року передбачено 348 мільйонів. Відповідно до протяжності доріг та навантаження в кожному районі він розділив ці кошти в різних пропорціях. На дороги у Рожнятівському районі припало 9 мільйонів. Однак, які саме ділянки ремонтуватимуть буде вирішувати голова РДА, голова районної ради, голови та депутати сільських рад. За попередніми даними, щоб відремонтувати 7 км дороги у Ясені потрібно близько 70 мільйонів.

  «Жодному голові РДА я не дав вказівки на яку дорогу спрямовувати кошти. Це вирішують на місцях. Тому нехай сільський голова Ясеня бере  участь у розподіленні коштів. Звісно, що 70 мільйонів ніхто не виділить, але потрібно подумати, що можна максимально зробити», – наголосив Гончарук.

  Зрештою голова ОДА перенаправив мешканців Рожнятівщини до своєї заступниці Марії Савки та директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Володимира Рачкевича.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!