Закарпаття та Франківщина співпрацюватимуть у питаннях історико-культурної спадщини

 • Вчора, 16 квітня, керівник справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч, заступник керівника справами Володимир Гнатківський та голова Довжанської ОТГ Хустського району Віктор Симканич узяли участь у засіданні щодо обговорення регіональної співпраці та актуальних питань регіонального розвитку, що стосується історико-культурної спадщини та розбудови інфраструктурних об’єктів.

  Про це пишуть “Новини Закарпаття”.

  Насамперед йшлося про співпрацю Вигодської об’єднаної територіальної громади (Калуський район Івано-Франківської області) із Довжанською ОТГ (Хустський район Закарпатської області).

  Захід відбувся на базі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (с. Вигода).

  Учасники зустрічі насамперед мали змогу познайомитися із роботою інтерактивного музею Вигодської вузькоколійки, який не має аналогів в Україні та створений на базі історичної будівлі селища. Тут відвідувачів знайомлять з історією та природою краю, розповідають про життя етнічних бойків, їх культуру та традиції.

  За словами Мирослави Ливч, робота унікального музею та й, зокрема, самої вузькоколійки – це хороший досвід, який варто перейняти і для відродження нашої Боржавської вузькоколійки (у народі — Анці Кушницької).

 • Звичайно, 160 кілометрів історичного маршруту залізниці, який пролягав із гірських масивів (Полонина Боржава, Великий Діл) до Закарпатської (Притисянської) низовини, відновити не реально, але певні її відрізки підлягають реставрації.

   “Незабаром підпишуть меморандум про співпрацю Вигодської та Довжанської ОТГ, адже у громад дуже багато спільного: і географічне розташування, і кількість населення. Є і спільні проблеми, і схожий потенціал. Така взаємодія дасть можливість спільно працювати для розвитку туризму українських Карпат”,  — повідомила за результатами засідання Мирослава Ливч.

  Читайте також: у Франківську відкрили “МакДональдз”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!