Закон про “бандеризм” спрямований проти українців у Польщі, – В’ятрович

 • Директор Українського інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що новий закон про польський Інститут національної пам’яті, схвалений сенатом Польщі, спрямований в першу чергу на українців, які мешкають зараз у цій країні.

  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  “Ось що читаємо в обґрунтуванні: “беручи до уваги зростаючі міграційні рухи з України, коли носії ідеології українського націоналізму і адепти світогляду опертого на прославляння формувань, які скоїли геноцид, все більше представлені в Польщі, що також призводить до напруженості у польсько-українських відносинах.

  Наступний шмат тексту не менш цікавий – виявляється закон покликаний нормалізувати міжнародні відносини (він вже це зробив – свідчення реакція України, Ізраїля, США) та підтримати “справді демократичні спільноти в Україні”, – йдеться у повідомленні директора Українського інституту Національної пам’яті.

  В’ятрович зазначив, що зважаючи на те, що в Україні цей закон позитивно сприймають виключно проросійські сили, то “стає зрозуміло, кого збираються підтримувати польські політики”.

  На його думку, цей закон нашкодить українсько-польським відносинам, однак прийняття “дзеркальних заходів” щодо Польщі буде симетрією на дурість.

  “Не хочу, щоб український парламент брав участь у змаганні дурощів із польськими парламентаріями”, – заявив В’ятрович в ефірі “112 Україна”.

  Нагадаємо, Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.

  Закон також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

  Закон набуде чинності після підписання президентом Польщі.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!