“Закон Савченко” в дії: на свободу достроково вийдуть 4,6 тис. небезпечних злочинців (ІНФОГРАФІКА)

Закон «Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», що експертному середовищі отримав назву «закону Савченко», вступив у дію ще 24 грудня 2015 року.

Він передбачає зарахування терміну попереднього ув’язнення у строк відбування покарання за схемою, відповідно до якої один день у слідчому ізоляторі прирівнюватиметься до двох днів у в’язниці, паше “Слово і діло”.

Однак експерти й правоохоронці забили на сполох лише в середині лютого, коли закон реально почав діяти. Працівники Пенітенціарної служби підрахували, що, відповідно до нього, на свободу достроково вийдуть близько 50 тисяч засуджених, 4,6 тис. з яких були засуджені за тяжкі й особливо тяжкі злочини – грабежі, розбої, побиття, зґвалтування і вбивства.

Станом на 5 березня з місць відбування покарань уже були звільнені понад 3,5 тисячі людей. Серед тих, кому став у нагоді «закон Савченко», виявилися й цілком відомі особи – зокрема, сумнозвісний «суддя-колядник» Ігор Зварич та екс-нардеп-убивця Віктор Лозинський.

савченко копия на всякий случай

 

Нагадаємо, 27-річний педофіл, який п’ять років ґвалтував маленьку падчерку, не визнає своєї вини.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!