«Залізні Метелики»: в Івано-Франківську можна переглянути фільм про авіакатастрофу МН17

  • Фільм приурочений до девʼятої річниці збиття літака МН17.

    Сьогодні, 20 липня, в кінотеатрі «Космос» презентували фільм «Залізні Метелики», який розповідає історію та розвінчує міфи про збиття росіянами пасажирського літака МН17. Фільм знятий Україною спільно з Німеччиною, пише «Галицький кореспондент».

    Тоді, в липні 2014 року, внаслідок збиття літака загинули 298 людей. 

    Як говорить Марʼяна Заклінська, засновниця проєкту психології і кіно «Персона» та Кінокомісії Івано-Франківська, повномасштабна війна розмила події, але ця трагедія – одна з найвідоміших трагедій, яка зачепила не тільки Україну, а й світову спільноту.

    Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував команді, яка працювала над фільмом і наголосив на тому, що українське суспільство має бути свідоме того, що кіно – це елемент демократії у світі та складова інформаційної війни, яка триває разом із повномасштабною війною.

    Продюсер фільму Андрій Котляр каже, що фільм містить складові документалки, роботи слідчих, матеріали судового процесу в цій справі.

    «Щоб усе зрозуміти, краще піти і подивитись цей фільм. Вкрай важливо, аби думка і позиція України в світі була почута. Великий фокус даного фільму – тема російської пропаганди», – наголошує він.

    «Влітку 2014 року соняшникові поля та вугільні шахти на сході України перетворилися на місце злочину площею 12 квадратних кілометрів. Багаторівневе дослідження збиття рейсу MH17, в якому шрапнель у формі метелика, знайдена в тілі пілота літака, вказує на державу, відповідальну за воєнний злочин, що досі залишається непокараною», – йдеться в описі до фільму.

    Прокат фільму обмежений, тож людей закликають встигнути переглянути.

    Довідково: Літак Boeing 777 було збито 17 липня 2014 року неподалік Торезу Донецької області в ході російської збройної агресії на сході України.

    Міжнародне розслідування встановило, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Незалежні дослідники стверджують, що ЗРК «Бук» належав 53 зенітній ракетній бригаді з Курська (РФ). 24 травня 2018 влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватили Росію в катастрофі літака.

    За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України і загалом у XXI ст., якщо не враховувати терактів 11 вересня 2001 року, найсмертоноснішим збиттям пасажирського літака.

    Збиття літака спричинило нову хвилю міжнародних санкцій західних держав проти РФ. Чимало експертів уважають це «переломною точкою» у стосунках РФ з США, ЄС та їхніми союзниками. 23 червня 2022 року ПАРЄ підбили підсумок, що «найпереконливіший сценарій на сьогодні – MH17, збитий російським «Буком».

    До теми: Вимогу щодо показу англомовних фільмів мовою оригіналу прибрали із законопроєкту, – нардеп

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!