Сьогодні, 1 серпня, в Івано-Франківську обговорили стан готовності шкіл в об’єднаних громадах області до початку нового навчального року.
Під час семінару учасникам – освітянам та головам ОТГ – розповіли про особливості розподілу освітньої субвенції громадам, використання коштів субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної середньої освіти «Нова українська школа». Також йшлося про стан готовності навчальних закладів до початку навчального року.
“Залишився місяць до початку навчання, і я можу сказати: керівники громад приділяють значну увагу цьому питанню, адже цей навчальний рік стане особливим. ОТГ витрачають на систему освіти приблизно половину бюджету. А на цьому семінарі ми хочемо почути відповідь на питання: чи готові школи до впровадження освітньої реформи з 1 вересня”, – розповідає Руслан Панасюк, директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування.
Віктор Кімакович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА, пояснює – на реформу “Нової української школи” частину грошей виділяє державний бюджет України, а частину повинна знайти сама громада.
“Можуть, звісно, бути і певні труднощі. Багато речей проходять через тендери, підписання договорів – це довготривалі процедури, і це може вплинути на терміни поставки обладнання, потрібного школам. В деяких ОТГ на сьогодні вже готова вся інфраструктура, в деяких – ще ні. Процес йде по-різному, і залежить від багатьох чинників. Але значних претензій у департаменту до громад наразі нема”, – додає Віктор Кімакович.
Читайте також: Нова освіта у нових громадах
На семінарі учасникам розповіли, що держава виділила майже два мільярди для впровадження освітньої реформи. З них 47,5 мільйонів гривень пішло на Івано-Франківську область, а саме для ОТГ – 9 мільйонів. Ці кошти підуть на закупівлю шкільних меблів, мультимедійних та комп’ютерних обладнань, дидактичних матеріалів.
За словами начальниці відділу освіти, молоді і спорту Брошнів-Осадської ОТГ Лариси Чалчинської, найскладнішим завданням цього року є підготовка закладів освіти до прийому першокласників.
“У нашій громаді вже тривають масштабні роботи в усіх освітніх закладах. Одна школа точно все встигне, з двома іншими треба буде активно працювати, щоб мати змогу гідно зустріти першокласників. На ці ремонтні роботи виділені великі кошти – все для того, щоб діти зайшли в абсолютно новий освітній простір. Це і ремонт самих приміщень, і обладнання, і різні матеріали. Близько 300 тисяч гривень нам виділили з державного бюджету, і стільки ж – з бюджету нашої ОТГ. Вчителі пройшли навчання, вони розуміють, що повинні змінити свої методики. Адже з сучасними дітьми неможливо працювати за старими правилами”, – каже Лариса Чалчинська.
Зокрема, у школах Брошнів-Осадської ОТГ встановлюють безкоштовний Wi-Fi, кімнати для очікування батьками своїх дітей, телевізори для трансляції розвиваючих програм чи музики на перервах.
До теми: Опора на школу