Заочної форми навчання не буде: уряд підтримав законопроєкт про зміни у вищій освіті

 • Вищу освіту хочуть оптимізувати та наблизити до європейських стандартів.

  Уряд підтримав законопроєкт про фундаментальні зміни у вищій освіті. Про це інформує “Галицький кореспондент”, посилаючись на Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

  Як зазначають у дописі, тепер у студентів буде більше свободи дій. Вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.

  Студенти за контрактом зможуть регулювати термін навчання.

  Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.

  Вибір спеціальності після першого чи другого курсу.

  “У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі.”, – підкреслив Федоров.

  Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього.

  З 2024 року в Україні відмовляться від заочки. Як запевняють у дописі, заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки».

  Також читайте: В українських школах навчатимуть дітей керувати дронами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!