Зазирнути в очі воїна: франківцям показали портрети добровольців АТО

 • Сьогодні, 21 листопада, в Івано-Франківську, у виставковому залі НСХУ відбулось урочисте відкриття виставки робіт, котрі увійшли до унікального мистецького проекту Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні».

  Публіці показали портрети бійців 5-го окремого батальйону ДУК “Правий Сектор” та 5-го окремого батальйону Української Добровольчої Армії.

  “Все це почалося ще з Майдану. З’явився я у 5-му батальйоні, і там побачив, що кожна людина професійно виконує свою роботу. І в мене виникло бажання змалювати їх всіх з натури, прямо там, на передовій. Цю серію вважаю історичною, адже на кожному з портретів воїни-“добробатівці” залишили свої думки, побажання та заклики до дій. Вважаю, що найбільшою зброєю людства є ідеологія та пропаганда, а не атомна бомба”, – розповів Сергій Пущенко.

  З травня 2015 року по квітень 2017 року Сергій Пущенко створив 110 портретів воїнів-добровольців. Відкриття виставки у Франківську відвідало більше ста людей.

  “Тоді, у 2015-му році, був аеропорт, було Дебальцево, ми приїжджали втомлені, в мене було запалення легенів. І Сергій казав нам: давайте я вас намалюю для історії! Пам’ятаю, що мій портрет він намалював першим, потім позували і інші бійці. Це великий вклад у фундамент добровольчого чину, це не викинеш і не стреш – портрети стануть прикладом, на якому виховуватимуться наступні покоління”, – поділився Василь Абрамів, позивний – “Смерека”.

  Читайте також: “Два століття – одна війна”: у Франківську презентували фотовиставку

 •  

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!