Збитків на 100 тисяч євро: Велика Британія відмовила українському оркестру у візі для виступу

 • Ключовим учасникам Академічного симфонічного оркестру Хмельницької філармонії відмовили у візі для виступу у Великій Британії. Через це тур скасували.

  Про це повідомляє The Guardian, передає “Суспільне. Культура”.

  1 квітня мав розпочатися тур оркестру Хмельницької філармонії. Планувалися виступити у Великій Британії з двома шоу — “Чарівна музика Гаррі Поттера” та “Музика з фільмів Володар перснів і Гобіт”.

  Проте за день до цього ключові учасники, включно з диригентом і чотирма першими скрипками, все ще не отримали візи. Вони пробули тиждень у Парижі, очікуючи, коли британське посольство видасть візи. А через два дні після початку туру учасникам оркестру сказали, що потрібно заплатити 15 000 євро за екстрену візу.

  До цього концерти були прорекламовані на сайті уряду Великої Британії як приклад британсько-українських відносин.

  Промоутер оркестру, компанія Star Entertainment, звинуватила британський уряд у лицемірстві та стверджує, що скасування концертів коштувало йому понад 100 000 євро (88 000 фунтів стерлінгів).

  “Вони зробили велику справу з підтримки українців, але коли справа дійшла до видачі їм віз для виступів у Великобританії, вони не захотіли нічого знати”, – зазначив виконавчий директор Яка Бізіль, відомий в індустрії розваг.

  Він закликав міністра культури Люсі Фрейзер піти у відставку, якщо з митцями продовжуватимуть так поводитися, заявивши, що імміграційні труднощі, з якими стикається дедалі більша кількість іноземних митців, “завдають шкоди громадянам Великої Британії, культурі та відносинам з Європою”.

  “Реальних причин для відмови не було. Це була просто випадкова дискримінація українських артистів”, – додав Яка Бізіль.

  Він стверджує, що візи видали лише після того, як компанія Star Entertainment звернулася до британського посольства за роз’ясненнями. Промоутер планував розмістити коментар у пресрелізі та поінформувати ЗМІ. Через те, що візи видали з запізненням, довелося скасувати концерти у декількох містах.

  Читайте також: Олена Зеленська в лідерах: журнал Time назвав 100 найвпливовіших людей року

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!