Зеленський хотів би, щоб чоловіки призовного віку повернулися в Україну

 • Вів вкотре зазначив, що  це питання справедливості.
   
  Президент Володимир Зеленський хотів би, щоб чоловіки призовного віку повернулися в Україну.

  Про це він сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, передає “Укрінформ”.

  “Ми б хотіли, щоб люди, які виїхали поза законом і мобілізаційного віку, щоб вони були в Україні. І питання не в тому, що вони усі повинні бути на фронті, бо в нас велика армія. Питання – у справедливості. Люди повинні сплачувати податки, бо ці гроші ми потім віддаємо нашим військовим”, – зазначив Зеленський.

  За його словами, він не вимагає від Німеччини негайно повернути громадян України призивного віку, оскільки ми живемо у демократичному світі, і для цього потрібне відповідне законодавство.

  “Я точно не кричу Шольцу: поверни їх (українських чоловіків мобілізаційного віку – ред.). Тому що ми живемо з вами в демократичному світі. Якщо є людина, яка поза законом знаходиться в іншій державі, то не треба говорити: “Поверни їх” або “Нумо швидко приїжджай”. Треба, щоб працював закон, і вже відповідно до цього закону компетентні органи мають виконувати свою роботу”, – підкреслив президент.

  “Не може Олаф Шольц когось брати та приїжджати з ним. Ми ж захищаємо цінності. Якщо ми говоримо, що ми захищаємо демократії, цінності та свободу, це означає, що і стосовно порушників ми маємо діяти законодавчо, як у цивілізованій країні”, – додав він.

  Водночас Зеленський закликав європейські країни не узагальнювати питання стосовно українців, які проживають за кордоном, зокрема щодо чоловіків, бо в цьому питанні надто багато різних деталей.

  “Тут дуже багато різних деталей, бо є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі можливості це зробити. Це люди, які не підпадають під мобілізаційний вік, це студенти, це чоловіки, які виїхали задовго до війни”, – пояснив Президент.

  До теми: Зеленський пояснив, які наслідки будуть для Європи, якщо США припинять фінансування України

  Зеленський про мобілізацію: це передусім питання справедливості

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!