Зеленський планує виступити в ООН напередодні річниці російського вторгнення

 • Президент Володимир Зеленський має намір відвідати штаб-квартиру Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку й виступити на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї напередодні річниці вторгнення Росії в Україну.

  Про це в інтерв’ю Associated Press сказала перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, передає “Укрінформ”.

  «Наш Президент хотів би приїхати, у нього є воля і намір приїхати, але питання в тому, чи дозволить ситуація з безпекою здійснити таку поїздку», – сказала Джапарова, нагадавши, зокрема, попередження української розвідки про підготовку Росією масштабного наступу в лютому.

  Посол України в ООН Сергій Кислиця підтвердив, що Генеральна Асамблея запланувала на 23 лютого дебати високого рівня щодо війни, після яких 24 лютого відбудеться міністерське засідання Ради Безпеки.

  За словами Джапарової, Україна хотіла б, щоб напередодні річниці вторгнення Генасамблея ООН прийняла одну з двох резолюцій, ініційованих Україною: на підтримку запропонованої Президентом Зеленським Формули миру з 10 пунктів, яка включає відновлення територіальної цілісності України та виведення російських військ, та створення трибуналу для розслідування злочину агресії для притягнення Росії до відповідальності за її неспровоковане вторгнення в Україну.

  «Тільки після ухвалення резолюцій можуть бути розпочаті переговори про мир чи мирну угоду», – сказала Джапарова.

  Слід зауважити, речник МЗС України Олег Ніколенко розповів, що рішення про візит Зеленського в ООН у річницю вторгнення не ухвалене. За його словами, глава держави здійснює закордонні поїздки залежно від безпекової ситуації в Україні та інших факторів. 

 • “Будемо належним чином тримати громадськість в курсі”, – додав речник.

  Читайте також: Виступ на G20: Зеленський назвав українську формулу миру

  Зеленський: Завдання Білорусі – не дати втягнути себе у війну проти України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!