«Зелений» тариф стимулює домогосподарства до встановлення сонячних панелей

 • Завдяки заохоченню від держави у вигляді «зеленого» тарифу, нині стрімко зростає кількість домогосподарств, які встановлюють сонячні та вітрові установки задля генерації електроенергії. Повідомляє Прес-служба Коломийської РДА.

  сонячні батареї

  «Сьогодні створені такі умови, що громадяни можуть не лише автономно забезпечити себе електроенергією, а й заробити на цьому. Підтвердженням тому є 244 домогосподарств, які встановили сонячні панелі, отримали «зелений» тариф та генерували понад 410 тис. кВт/год минулого року. Для порівняння, у 2014 році таких господарств було в 10 разів менше – лише 21. І це тільки у сегменті сонячної енергетики», — зазначив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  За його словами, у разі продажу в мережу надлишкової електроенергії, виробленої з енергії сонця, вартість 1 кВт/години складатиме 19,01 євроценти.

  Також Сергій Савчук зазначив, що статистика встановлення сонячних панелей засвідчує ефективність дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який набрав чинності 1 липня 2015 року.

  Довідка: зелений тариф – тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім  доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – вироблена лише мікро-, міні-та  малими гідроелектростанціями), у тому числі на введених в експлуатацію пускових комплексах.

  Нагадаємо, що екологи домагатимуться скасування інвестицій ЄБРР в будівництво мініГЕС на карпатських річках.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!