“ZenkoPlatform”-2017 зібрав кураторів та культурних експертів із Європи

 • З 02 по 06 листопада у арт-просторі “ZenkoFoundation” (Татарів, Івано-Франківська обл., готельний комплекс «Коруна») відбувся Міжнародний семінар кураторів та експертів культурної сфери з Європи та України.

  Подію представили в рамках ІІ міжнародного форуму “ZenkoPlatform”-2017.

  Форум розпочався зі знайомства європейських гостей з представниками від української сторони. Куратор кожного напрямку розказав про себе, іноземні гості також розказали про свою культурну діяльність та можливості. Робота семінару проходила в групах за напрямками спеціалізацій учасників: театр, музика, кураторство, кулінарія, візуальне мистецтво та кіно.

  Гостем “ZenkoPlatform-2017” став надзвичайний та повноважний посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс, який зазначив, що Україна – це частина європейського простору, і учасники семінару під час спільної роботи зможуть знайти підхід один до одного. Пан посол також відзначив, що розкішшю є мати таку можливість. “ZenkoFoundation” висловлює глибоку подяку посольству Бельгії за підтримку. Учасники семінару багато говорили про співпрацю і наполягали, що постійне партнерство є можливим в тому випадку, якщо українська сторона представить не тільки резиденцію, але і більш масштабний проект, певну стратегію розвитку.

  Варто відзначити, що саме з цією метою “ZenkoFoundation” і створив форум. “ZenkoPlatform” – платформа для знайомства і комунікацій діячів культури з різних країн. Як зазначив засновник фонду Зенко Афтаназів, потрібно налагоджувати контакти з європейськими арт-інституціями, адже вони дуже мало знають про українське сучасне мистецтво. Минулорічний “ZenkoPlatform” показав, наскільки необхідна така робота. Тому що його результатами стали спільний українсько-польський проект і підписаний контракт з музеєм Людвіга в Будапешті.

  Цього року форум відбувся за участі представників із Австрії, Угорщини, Німеччини, Польщі, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Італії, Нідерландів, Бельгії та України.
  Якими будуть результати співпраці між країнами, ми зможем побачити пізніше. А зараз головним результатом стало знайомство з Україною та українськими фахівцями, що є важливим кроком для популяризації нашої культури та мистецтва у Європі.

  Нагадаємо, Виставка петриківського розпису відкрилась у Долині 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!