Жданов заборонив українським спортсменам їздити на змагання в Росію

 • Міністр молоді і спорту Ігор Жданов своїм наказом заборонив українським спортсменам брати участь у змаганнях, що проходять в Росії.

  Про це він  повідомив на своїй сторінці у Facebook:

  “Тому я підписав новий наказ – про те, що згідно із нещодавно прийнятим законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, українські спортсмени не братимуть участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ“.

  “Хочу додати, що змагання в Росії, з огляду на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для наших спортсменів”, – додав Жданов.

  Міністр розповів, що два роки тому міністерство видало наказ, який стосувався участі спортсменів української збірної у спортивних змаганнях, які проходять на території Росії.

  “Ми говорили “так” офіційним змаганням, чемпіонатам світу і Європи, етапам Кубків світу, іншим турнірам, які організовують міжнародні спортивні федерації, які є частиною ліцензійних змагань. Ми говорили “ні” комерційним змаганням, сумнівним приватним кубкам, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій”, – заявив міністр.

  “За ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, лунав наш гімн. Сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій”, – додав посадовець.

  Як відомо, 13 березня Жданов повідомив, що збірна України з біатлону не буде брати участь в етапі Кубку світу у російській Тюмені.

  Статути міжнародних спортивних організацій забороняють втручання держав у діяльність федерацій як окремих громадських організацій.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!