Жінка, яка змінила косметичний світ: історія Есте Лаудер

 • Вишукані пудри, легендарні тональні основи, розкішні креми в синіх флаконах з написом Estee Lauder. У EVA та тисячах магазинів у 130 країнах світу ці продукти стають бестселерами, що не затримуються довго на полицях. Шлях до такого неймовірного успіху розпочинався з бажання юної Есте Лаудер стати знаменитою та продавати рецепти краси, і саме про неї ідеться в нашій історії.

  Пристрасть родом із дитинства

  Справжнє ім’я знаменитої бізнесвумен — Жозефіна Естер Ментцер, але ще змалечку всі називали її Есте. Вона народилась 1908 року в небагатій сім’ї євреїв-вихідців з Угорщини, які емігрували в Сполучені Штати ще до появи донечки. У сім’ї було восьмеро дітей, тому дівчина змалечку звикла працювати в сімейному магазині будматеріалів, де вперше «розсмакувала» мистецтво торгівлі.

  Переломний момент у житті Естер настав у 6 років, коли в їхній будинок переїхав рідний дядько — Джон Скотц. Він працював хіміком-дерматологом, тому цілими днями сидів у сараї, експериментував з формулами та займався розробкою засобів для догляду за шкірою. Дівчинка часто спостерігала за роботою дядька, тому з юного віку була знайома з усіма компонентами, знала тонкощі косметології та вже після середньої школи почала працювати разом із родичем.

  Талант до маркетингу

  Під керівництвом дядька та з його допомогою Есте Лаудер створила чотири вдалі формули крему, серед яких і знаменитий досі Super Rich All-Purpose Cream. Маючи хист до продажу, дівчина успішно реалізувала продукцію серед своїх подруг і знайомих. Одного разу, коли вона зачісувалась у салоні, власниця закладу звернула увагу на її бездоганну шкіру та поцікавилась секретом краси. Почувши відповідь, захоплена жінка запропонувала продавати знамениті креми просто в її салоні.

  Естер бачила: люди більше довіряють тому, що можуть побачити та спробувати. Тож вона почала ходити по всіх салонах краси, курортних місцях і популярних серед дам закладах, де презентувала креми та роздавала невеликі пробники. Оригінальний спосіб реклами та наполегливий маркетинг зробив свою справу: уже скоро Есте Лаудер мала велике коло постійних покупців, що безперестанно збільшувалось.

 • Народження компанії

  Новий крок до успіху Есте зробила, коли вийшла заміж за Джозефа Лаудера, який і подарував ім’я бренду. 1938 року вони викупили приміщення ресторану, переробили його на магазин з вітринами та мініфабрику, де ночами виготовляли знамениті креми. 

  Здібності талановитого продавця були в Есте Лаудер протягом усього життя. Вона оглянула ванні кімнати всіх знайомих, щоб вибрати знаменитий голубий відтінок для флаконів, який личить до будь-якого дизайну кімнати. Обираючи місце для продажу косметики в універмазі, жінка спостерігала за поведінкою покупців, а тоді вибирала куток, де вони ходять найчастіше. Відкриваючи новий магазин, вона обрала Маямі — курорт, де збираються лише успішні та багаті жінки.

  На початку існування компанії Estée Lauder її асортимент складався лише з 4 доглядальних засобів, але згодом його розширили декоративною косметикою. Есте Лаудер створила легендарну помаду, вишукані тіні та ввела моду на пудру тілесного кольору. Важливим роком став 1953: саме тоді бренд випустив перший аромат у вигляді олії для ванної Youth-Dew. Вона робила шкіру жінок м’якою та покривала її неповторними пахощами, тож не дивно, що лише за перший рік було продано 50 тисяч флаконів, а 1984 року цей показник сягнув позначки у 150 мільйонів одиниць.

  Невтомна Есте Лаудер відійшла від справ лише у віці 87 років. До цього часу вона купувала компанії, засновувала нові бренди та підкидала синам, що стали спадкоємцями справи, ідеї для оригінальних новинок. Її талант захоплює, її працьовитість викликає повагу, а її вміння використовувати можливості слугує чудовим прикладом.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!