Нещодавно голова Молодіжної ради Більшівцівської ОТГ Ірина Парахоняк взяла участь в п’ятиденній молодіжній школі «DOBRE-LID: лідерство, ідеї, демократія» для молодіжних лідерів з громад-партнерів програми Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Тож вчора, 17 березня, на засіданні Молодіжної ради Ірина Парахоняк презентувала соціально-екологічний проект «Жовта шафа добрих речей», який напрацювала у школі «DOBRE-LID».
Як відомо, непотрібні речі стають сміттям, часто стихійним. Проте існують малозабезпечені верстви населення, які потребують матеріальної допомоги. До того ж в громаді відсутні «дешеві» магазини, а багато людей не знають про можливості вторинної переробки сміття.
Тож Ірина Парахоняк пропонує на базі резиденції церкви Різдва Христового в смт Більшівці створити центр збору речей під назвою ««Жовта шафа добрих речей». Він стане корисним для тих людей, які мають непотрібні речі, хочуть купити «дешеві» речі, а також для тих, які прагнуть робити добро.
Жителі громади зможуть приносити сюди непотрібні речі в хорошому стані, там їх упорядкують та будуть продавати за дуже демократичними цінами. Частина прибутку, що залишиться після покриття всіх статей витрат будуть спрямовані на благодійність. Ті речі, які довго не продаються та накопичуються, передаватимуть у дитячі будинки та відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Галицького районного територіального центру надання соціальних послуг, який розташований в Більшівцях.
Серед додаткових можливостей такого центру, прокат карнавальних костюмів, вечірніх суконь тощо. Також на базі шафи можна створити ательє, адже одяг, який будуть приносити люди, можливо потребуватиме ремонту, або ж хтось захоче його перешити. Для реалізації проекту потрібний продавець такого соціального магазину, зарплата якому буде нараховуватися від реалізованих речей. Крім того, потрібні волонтери, які сортуватимуть речі (активна молодь, парафіяни»), а також кравчиня для роботи в ательє та організації прокату костюмів (людина, яка працює сама на себе).
За словами Ірини Парахоняк, програма «DOBRE» може надати на реалізацію цього проекту 10 тисяч доларів. Однак громада повинна підтримати його і співфінансувати у розмірі 30% від загальної суми.
Голова ОТГ Василь Саноцький схвалив такий проект. Каже, він давно уже на часі. Також Саноцький відзначив, що у цих 30% співфінансування можна буде включити якомога більше робіт і матеріалів.