Жителі — проти: у центрі Калуша планують встановити 10 МАФів

 • Мешканці будинку у середмісті Калуша, що на Франківщині, протестують проти встановлення 10 торговельних павільйонів в їхньому дворі.

  З вимогою скасувати рішення виконкому, яким дозволили розміщення цих МАФів, люди прийшли до будівлі міської ради, пише Суспільне Карпати.

  Галина Цінявська живе в одному з будинків на вулиці Винниченка, перед яким, відповідно до рішення виконкому, мають розмістити 10 МАФів.

  Жінка каже, що декілька таких павільйонів є біля сусідньої багатоповерхівки. Позаду них постійно нагромаджується сміття, а їхнє розміщення шкодить пішоходам.

  “Позаду тих МАФів створили туалет. Нам дуже неприємно бачити цю картину в центрі міста. Дуже неприємно. По-друге, якщо вони зроблять під’їзд з дороги до МАФів, будуть під’їжджати машини з товаром. Куди будуть ходити діти зі школи? Тут у садок з дітьми ходять, мами з візочками”, — каже Галина Цінявська.

  Мешканка цього ж будинку Ірина Сулима розповідає, що раніше в місті планували заборонити розміщувати МАФи у центральній частині, до якої належить вулиця Винниченка.

  27 квітня виконком Калуської міськради надав дозвіл на розміщення 10 МАФів на 3 роки на вулиці Винниченка підприємиці Зоряні Мандрик. У телефонній розмові вона повідомила, що зараз перебуває у Києві, тому поспілкуватися з нами не може. За її словами, у приміщеннях, які планує встановити, торгуватимуть харчами.

  Ірина Сулима каже, що мешканці будинку на вулиці Винниченка створили ініціативну групу та зверталися до міської влади з проханням не розміщувати там МАФи, однак відповіді не отримали. 17 травня з такою вимогою вони прийшли до приміщення міської ради.

 • Міський голова Андрій Найда каже, що раніше і справді планували заборонити розміщення МАФів у центральній частині міста, однак антимонопольний комітет відмовив у такому рішенні. Скасувати дію рішення виконкому можуть депутати на сесії міської ради.

  “Правда і на їхній стороні. Якщо буде така ж ситуація, як там (біля встановлених МАФів – ред.), що буде такий безлад, то вони праві. Але правда — і на боці підприємців, щоб вони могли розвивати свою підприємницьку діяльність. Зараз немає юридичних підстав, аби скасувати дію рішення виконкому. Скасувати може тільки міська рада на сесії. Тому я їм запропонував, щоби працювали зараз з депутатом. Ми до нього зателефонували, щоб він підготував рішення про відмову. Якщо воно назбирає відповідну кількість голосів, значить буде відмова”, – каже міський голова.

  За словами Андрія Найди, сесія міської ради відбудеться 27 травня.

  Читайте також: у Калуші відкрили оновлений ЦНАП

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!