Жителі Вовчинців хочуть, щоб експерт перевірив ремонт старовинної церкви

Сьогодні, 4 листопада, в Івано-Франківську міський голова Івано-Франківська зустрівся із жителями міста.

До мера прийшли жителі села Вовчинець, зокрема Олександра Зрайко щодо незгоди з ремонтом церкви.

Нагадаємо, дерев’яна церква Святого Архистратига Михаїла діє з 1862-1865 років. Це пам’ятка архітектури місцевого значення. Вона побудована без жодного цвяха і вкрита ґонтом. Взялися реконструювати унікальну дерев’яну церкву ХІХ століття ще у 2018 році. Всередині її хочуть оббити фальш-брусом. Проти цього виступили архітектори та парафіяни. Натомість священник певен, що робить добру справу.

Олександра каже,  що роботи тривають і зараз, через них почав текти дах.

«Дуже хочемо щоб прийшов експерт, зробив експертизу. Якщо він скаже, що все добре, ми відступимось», – наголошує Зрайко.

Але, за словами Олександри, вона знає про деякі порушення під час робіт. Також жінка наголошує, що документів на роботи в них немає і весь ремонт роблять так звані «добровольці».

«А ви не пробували покликати сільського голову, отця, громаду і обговорити це питання?» – запитав Марцінків.

Люди відповіли, що робили таке, але результату не дало.

«Минулого року вже був цей конфлікт. Тоді вирішили, що треба викликати експертів. Ті мають оцінити роботу і подивитися, як правильно. Але ще не забуваємо, що є ще закон» – каже інша жителька села Вовчинці.

Також за словами людей священник розділив парафіян, хто за ремонт, а хто проти. Через це багато хто відмовився ходити до церкви. Також він декого перестав причащати. Щоб хоч якось врегулювати конфлікт, люди просять зробити експертизу.

Міський голова доручив керівнику управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Оресту Кошику зайнятись цим питанням і пошукати експерта.

Нагадаємо, на Косівщині вщент згоріла церква: рятувальники розповіли деталі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!