Житомирський архітектор створює 3D-моделі зруйнованих пам’яток

 • Мета цього проєкту – популяризація культурної спадщини серед молоді та підвищення зацікавленості місцевої громади в її збереженні.

  Архітектор із Житомира Максим Гордійчук створює 3D-моделі зруйнованих пам’яток міста й області та встановлює біля них стенди з доповненою реальністю. Про це Гордійчук розповів кореспондентові «Укрінформу».

  «Така ідея з’явилася у мене ще два роки тому, коли я поїхав на обміри, знайшов архівні фото та зробив 3D-візуалізацію. Потім почав шукати мікрогранти та гранти. Так з’явився проєкт «Віртуальна 3D-реставрація зруйнованих пам’яток Житомирщини та відновлення стендів з їх доповненою реальністю». Він реалізується за грантові кошти фонду NED (Національного фонду демократії, США) в рамках проєкту громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи», – зазначив архітектор.

  У межах проєкту вже встановлені стенди з 3D-візуалізацією біля зруйнованих келій єзуїтського монастиря в центрі Житомира, що є пам’яткою національного значення, та поруч із залишками маєтку Терещенків у Денишах. На стендах розміщений короткий опис об’єктів українською та англійською мовою, а також є QR-код.

  Гордійчук додав, що найближчим часом стенди з 3D-візуалізацією присвятять знищеним маєткам барона де Шодуара в Житомирі та родини Іллінських в Романові.

 • Читайте також: Через війну в Україні вже постраждали 763 об’єкти культурної спадщини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!