Зі Львова завітала виставка живопису «На воді»

 • Сьогодні, 20 травня, у галереї «Арт на Мур» відбулась презентація виставки живопису «На воді» Ольги Кравченко та Ярослави Ткачук.

  Обидві вперше показали свою творчість Івано-Франківську. Ідея виставки з’явилася під час звичайного відпочинку на озері. «Там дуже гарно мерехтіла вода… Ці човни, риби, водна стихія надихнули на ідею створення проекту», – згадують авторки робіт.

  Ольга Кравченко гармонійно поєднала давній сакральний живопис, техніку відомою ще віддавна, із призмою сучасного сприйняття. Своєрідність робіт Ярослави Ткачук полягає у використанні, на перший погляд, непоєднуваних речей: художній текстиль і насіння, елементи латуні, бронзи.

  «У роботах вбачається сучасне трактування води, адже її можна бачити і реалістично, і абстрактно. Незвичним є поєднання бачень іконописиці й художниці- текстильниці», – ділиться враженнями професор Львівської академії мистецтв.

  У своїй творчості Ольга Кравченко розвиває традиції іконопису в поєднанні з сучасними видами мистецтва – інсталяцією та мультимедіями. Твори, виконані в техніці темперного малярства, вирізняються площинністю, стилізацією образів та декоративністю колориту.

  Ольга приймала участь у виставках в Україні та за кордоном. Роботи знаходяться у музеях України та Канади, а також у приватних колекціях України, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Австрії, Аргентини, Росії, Швейцарії, Бельгії, Італії, Мексики, Португалії, Канади, Бразилії, Австралії та США.

  Улюбленим художнім засобом та індивідуальною манерою Ярослави Ткачук є метал в тканині та експерименти з фактурою. Архетипне мислення художниці виокремлює образи, що надає її роботам сакральності. Роботи вирізняються глибоким зв’язком з національною традицією.

 • Роботи художниці знаходяться в музеї в Австрії та приватних колекціях Німеччини, Канади, США, Греції, Іспанії, Польщі.

  «На воді, як у житті, потрібно втримати рівновагу та відчути гармонію, яку кожен сприймає по своєму. Хтось пливе за течією, а хтось проти неї, хтось пересувається над водою, а хтось перебуває у ній», – так характеризують свої твори авторки експозиції.

  Нагадаємо, що фотовиставка “З любов’ю до жінки” відкрилась в Івано-Франківську.

  Вікторія ДЕМНИК

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!