Зібрав аншлаг: у Франківську презентували фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”

Сьогодні, 11 січня, в Івано-Франківську відбулася зустріч з творчою групою фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”.

“Пекельна Хоругва, або Рiздво Козацьке” — український художній фільм-казка 2019 року, режисера Михайла Кострова. Фільм-казку знято на основі книги українського казкаря і сценариста Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”.

У сюжеті фантазійно поєднані ангели і чорти, рай і пекло, домовики і ворожки, а також підземелля, показуючи глядачеві розмаїту нечисть з давніх українських сказань та легенд. У цьому світі все балансує між світлом і темрявою. У цій казці герої потрапляють у часи Запорізької Січі — вольності українських козаків, які відчайдушно і сміливо захищати рідну Україну-Гетьманщину та не боялися ні чортів, ні смерті, були сміливими і мужніми.

“У перший знімальний день, ми запаслися снігом, бо це потрібно було для сцени, а снігу тоді не було. І ось ми почали знімати кіно, і тоді сталося диво – випав сніг, все було дуже красиво, і дійсно здавалося, що це були художники, які розмалювали природу та будинки. І з цим дивом ми і почали знімати кіно”, – каже Григорій Бакланов, козак Семен у фільмі.

Євген Дяченко, продюсер фільму розповів, що проблеми під час показу фільму виникли у деяких містах, бо кіно витісняють голлівудські фільми.

“Це кіно живе, бо тут багато акторської імпровізації, тебе ніхто не зупиняє, ось що найбільше сподобалося”, – підсумував Костянтин Лінартович, козак Мехтод батько Семена.

Фільм мав свою фестивальну прем’єру 25 травня 2019 року у конкурсній програмі “Molodist Teen Screen” 48-го щорічного Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. У широкий український прокат вийшов 1 січня 2020 року. 

Нагадаємо, у Франківську показали фільм з Ірмою Вітовською “Мої думки тихі”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!