Змагання без глядачів: у Франківську готуються прийняти легкоатлетів з-за кордону


Сьогодні, 13 березня, в Івано-Франківську розповіли про масштабні легкоатлетичні змагання, які проведуть вже на вихідних.

Нагадаємо, 14 березня в Івано-Франківську відбудеться чемпіонат Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби.
В зв’язку з цим у патрульній поліції попереджають про обмеження руху транспорту на деяких вулицях. 

“За ці два роки ми переконалися, що вступ у Балканську асоціацію є виваженим і серйозним. Івано-Франківськ просто вистраждав право провести змагання, протягом багатьох років тут на високому рівні проводять змагання зі спортивної ходьби. Право провести міжнародне змагання ми вибороли ще у 2015, але через агресію Росії цього не сталося”, – розповів президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул.

За словами очільника департаменту молодіжної політики та спорту, керівника локаційного комітету Чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних асоціацій та Чемпіонату України зі спортивної ходьби Віталія Матешка, у місті створили максимальну безпеку для спортсменів та глядачів у зв‘язку з коронавірусом. Глядачів обмежили, також обмежили контакт спортсменів із людьми, всюди є антисептики.

«Прийнято рішення, що змагання проводитимуть без глядачів, але ніхто не забороняє їх дивитися. Просто просимо не збиратися у великі групи», – зазначив Матешко.

Також він додав, що територію перевірять вибухотехніки, а поряд постійно чергуватимуть поліцейські. Кожен спортсмен має всі довідки, їх перевіряють в аеропортах, тому всі спортсмени – здорові.

Не відмінили ці змагання тому, що для держави це означало б втрату обличчя, бо такі змагання не можна просто взяти і відмінити, пояснив керівник Федерації легкої атлетики України. Міжнародна Федерація також ухвалила, що змагання можна провести. Організатори роблять все відповідно до того, що проголосила держава.

«Відміна нічого б не дала, крім втрати іміджу та економічних витрат. Водночас ми розуміємо свою відповідальність», – каже Ігор Гоцул.

Рекомендації лікарів щодо гігієни врахують навіть під час нагородження, тому жодної небезпеки для франківців немає.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!