Зміни щодо розміщення кіосків, літніх майданчиків – громадські обговорення

  • Зміни щодо розміщення кіосків, літніх майданчиків – громадські обговорення

    Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, ІІІ поверх, каб.311)

     

    Обговорюватиметься проект рішення виконкому Івано-Франківської міської ради «Про внесення змін у нову редакцію Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, літніх торгових майданчиків та збірно-розбірних металевих гаражів».

    Задекларована мета проекту рішення – розщеплення плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою шляхом зменшення вартості на суму земельного податку.
    Водночас проект рішення пропонує регулювання й інших аспектів, що по’вязані з розміщенням певних об’єктів торгівлі, а саме:

    – чинне Положення доповнюється нормами про всесезонні торгові майданчиками. Така необхідність обумовлена наявним рішенням виконкому від 26.02.2015р. №111 «Про затвердження «Порядку розміщення всесезонних торгових майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства». Отже, всесезонний торговий майданчик – це той же літник, який розміщується на триваліший період, але не більше року. А для подальшого його розміщення необхідно надалі отримувати/продовжувати відповідні дозволи. Тобто майданчик може функціонувати, наприклад, і 5 років, але щороку потрібно завітати до міської влади для поновлення необхідних дозвільних документів;

    – для літніх/всесезонних торгових майданчиків зменшується розмір плати за тимчасове користування 1 кв.м елемента благоустрою. Було 25 грн, пропонується 17,5 грн, але за умови, що плата за користування елементами благоустрою відбувається єдиним платежем за весь період функціонування ЛТМ/ВТМ з врахуванням щорічної індексації. Інших опцій підприємцю не пропонують;

    – виключено положення про те, що у разі прострочення сплати плати за користування або внесення її не в повному обсязі, крім нарахованої пені, суб’єкт господарювання сплачує також суму інфляції за період прострочення та три проценти річних від простроченої суми;

  • – вносяться зміни до договору тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. По-перше, термін дії договору встановлюється не з дня його підписання, а з певної дати, що вказана у договорі. По-друге, вилучається норма, відповідно до якої право на користування окремими елементами благоустрою комунальної власності виникає у суб’єкта господарювання після укладення договору та його реєстрації. По-третє, додається норма, за якою обов’язок внесення плати суб’єктом господарювання виникає з часу укладення Договору;

    – і найцікавіше – передбачається, що плата за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для тимчасової споруди становить суму, зменшену на суму земельного податку в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі, яку суб’єкт господарювання буде самостійно розраховувати та декларувати до ДПІ в м.Івано-Франківську.
    Цікавим є саме трактування податковими посадовцями питання щодо сплати земельного податку власниками тимчасових споруд. З однієї сторони, платниками земельного податку є власники земельної ділянки та ті землекористувачі, у яких земельні ділянки перебувають у постійному користуванні (стаття 14.01.72 Податкового кодексу України). Суб’єкти господарювання, які розміщують тимчасові споруди в Івано-Франківську, не є ні власниками землі під таким спорудами, ні постійними землекористувачами. Але, з іншої сторони, податківці стверджують, що відсутність у фізичній особи-підприємця правовстановлюючих документів на земельну ділянку, не може бути підставою для несплати земельного податку (база знань, категорія 112, підкатегорія 01).
    При цьому за логікою податківців розщеплення має відбуватися для всіх СПД, які розміщують тимчасові споруди. І тут деякий позитив мають отримати платники єдиного податку. Адже, відповідно до пункту 4 статті 297.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності.
    І хоч для суб’єктів господарювання, які зменшуватимуть плату на розмір земельного податку, сума до сплати залишиться незмінною, але доведеться не забувати про податок, звітність і все інше, що супроводжує сплату обов’язкових платежів до бюджету. Адже, штрафні санкції ніхто не відміняв.

    Розробник проекту рішення – департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини (вул. Незалежності, 9, каб. 502, тел. 502680).

    Проект рішення можна завантажити тут – www.mvk.if.ua/uploads/files/37349.pdf. Причому пропоновані зміни викладено в порівняльній таблиці у співставленні з чинним рішення (за це великий жирний плюс розробнику).
    Рішення, до якого вносяться зміни тут – www.namvk.if.ua/dt/11465

    Пропозиції до проекту рішення приймаються до 18 березня ц.р. за адресами:
    1) в друкованому вигляді – департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради – вул. Незалежності,9, каб. 502, т. 50-26-80.
    2) в електронному вигляді – viddilrp@gmail.com

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!