Зміни з 1 травня: нові правила призначення субсидій та річні тарифи на газ

 • З 1 травня встановлюються нові правила для призначення субсидій та подачі заяв, також споживачі газу перейдуть на річні тарифні плани своїх постачальників.

  Субсидії

  З 1 травня для того, щоб отримати субсидій треба подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде подавати протягом наступних 5 місяців. Зробити це можна зокрема онлайн або поштою, пише “Економічна правда”.

  100% українців будуть отримувати субсидії у готівковій формі (до травня готівкою отримували 92% українців). 

  Також вводяться деякі нові правила, за якими субсидії не призначаються тим, хто здійснює покупку одноразово на суму понад 50 тисяч гривень, або має більше 100 тисяч гривень на депозитному рахунку в банку.

  Тариф на газ. 

  З 1 травня побутові споживачі газу автоматично перейдуть на річні тарифні плани тих постачальників, які їх обслуговують. 

  Максимальна вартість газу встановлена у ТОВ “Херсонська Обласна Енергопостачальна Компанія” – 13,5 грн/куб на рік і 10,5 грн/куб.м.

  Мінімальна вартість у ДП “Евода Трейд” Кп “Луцькводоканал” – 7.88  грн/куб на рік і аналогічно 7.88  грн/куб.м.

  Компанія “Йе Енергія” і близько 20 постачальників, що працюють під брендом “Твій Газзбут”, встановили єдиний тариф для населення “Твій газ річний” в розмірі 7,99 грн/куб. (з ПДВ).

  ТОВ “Маргаз” – 12,58 грн/куб. на рік і 9,9 грн/куб.м.

   ТОВ “Азовгаз” – 12,9 грн/куб. на рік і 10,4 грн/куб.м (скрізь – з ПДВ). 

  ТОВ “Торгова електрична компанія” (“ТЕК”, Київ), встановивши тариф в розмірі 10,8 грн/куб.м з ПДВ, без врахування транспортування 

  ТОВ “Чернівецька обласна енергопостачальна компанія”- 13,5 грн/куб.м з ПДВ та транспортуванням. 

  Компанія “Нафтогаз України” – 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

  Ціна на газ для клієнтів від постачальників “останньої надії” (ПОН), яка забезпечує газом побутових клієнтів, які раптово втратили постачальника, у травні становитиме 9,57 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Надалі такі клієнти мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір, щоб отримати вигідніші ціни.

  Читайте також: Річний тариф: стало відомо, скільки прикарпатці платитимуть за газ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!