Відео Коцаби мало на меті зрив мобілізації, – прокурор

 • 11 травня в Івано-Франківському міському суді відбулося засідання у справі Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

  На початку засідання суд зачитав обвинувальний акт. Проте обвинувачений свою вину не визнав.

  Водночас, прокурор попросив звернути  увагу суду на те, що Коцаба підтвердив, що він брав участь у російських передачах.

  Окрім того, прокурор наголосив, що після звернення обвинуваченого, люди почали відмовлятися від мобілізації. Окрім того, в ході опитування військовослужбовців та їх родичів, з’ясувалося, що відеозвернення підсудного негативно вплинуло на бойовий дух.

  Обвинувачення також вважає, що Коцаба брав інтерв’ю і задавав провокативні запитання біля церкви. Окрім того, йдеться, що «це не журналістика, а провокація».

  «Зміст відео мав на меті зрив мобілізації», – каже прокурор.

  Також прокурор звертає увагу на розмови підсудного з власною матір’ю, де він каже, що «все це багатокрокова комбінація», що заcвічує про його співпрацю з російськими журналістами і те, як вони дають Коцабі завдання з конкретною тематикою.

  “Вони домовляються про те як він передасть їй відео. Це свідчить, що він усе розумів. Він мав виконати репортажі в конкретному контексті», – каже прокурор. На його  думку, це було вигідно російській стороні.

  Прокурор підкреслює, що 17 січня 2014 року він уже не був журналістом «112 каналу», а також не є членом спілки журналістів та не працював на телеканалі «ЗІК». Відтак, каже, що Коцаба не був журналістом жодного ЗМІ.

  02a7e53-104778

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!