Змії ховаються не лише у зарослях: як вберегтися від плазунів

  • На Прикарпатті сезон активності змій уже розпочався.

    Змії ховаються не лише у зарослях, але й полюбляють вилазити на відкриту місцевість і грітись під сонцем. Їх можна зустріти на дорогах, на каміннях, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    Ближче до меду

    Зараз соцмережі рясніють фото та відео з гадюками, яких люди випадково зустрічали по дорозі на річку чи у ліс. Так, житель села Рівня Рожнятівської територіальної громади Григорій Шпак чи не щодень відвідує свою пасіку. Чоловік каже, що вулики з бджолами розміщені вкінці села і він часто зустрічає гадюки прямісінько на пасіці. Був навіть випадок, коли він прилягнув відпочити і почув, як плазун крутиться навколо вулика, шелестить листям.

    “Сезон купання відкрито і збір малини, афини, ожини також, – розповідає головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Ірина Лисюк. – Навесні та влітку багатьох іванофранківців тягне на природу – в похід чи на пікнік до лісу. Однак мало хто задумується над тим, яка небезпека чатує на людину під час відпочинку”.

    Зокрема, у густій зеленій рослинності можуть причаїтися отруйні змії. Активними вони є в шлюбний період у травні, але натрапити на них можна впродовж усього літа й аж до осені, поки є теплі дні, у будь-яку погоду, крім сильної спеки та холодів. Зустріти змій можна тоді, коли вони вигріваються на сонці після дощу та прохолоди.

    Першими не нападають

    Багато часу змії проводять у сховках. Як від них вберегтися? Змії глухі, але добре відчувають вібрацію. Тому зазвичай, відчувши ходу людини, вони відразу намагаються сховатися. Якщо ви побачили змію, треба не панікувати, а передусім спробувати роздивитися й з’ясувати, з ким маєте справу. Змії нашого регіону, зокрема й гадюка, ніколи першими не нападають на людину.

    Укус змії – це акт самозахисту. Тож укусити вона може тоді, коли на змію наступили, торкнулися її рукою або ж коли вона не має шляху для втечі. При укусі зуби змії проникають у тіло жертви, укуси отруйних змій глибокі та болючі. Змія завжди перед нападом набуває загрозливої пози – згортається калачиком, зигзагоподібно вигинає тіло, окремі види сильно шиплять.

    Якщо вкусить

    Щоб вберегтися від укусів змій під час прогулянки на природі, слід дотримуватися основних правил безпеки: взути надійне взуття, надягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск зверху. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тканину штанів, а не шкіру.

    У місці бажаного відпочинку необхідно спочатку палицею розсунути зарослі, обстежити ущелени, камінці, щоб ненароком не потурбувати змію. Якщо в цьому місці і буде змія – вона скоріше втече. Рухаючись стежкою, тримати перед собою палицю. У гадюк слабкий нюх і слух, а поява людини зненацька може завадити їй втекти, а якщо наступити на змію – вона може вкусити.

    Уночі рухатися з ліхтариком, не варто влаштовувати ночівлю поблизу можливих схованок змій: трухлявих пеньків, дерев із дуплами, біля входу в нору або печеру, поряд із купами сміття. У теплі літні ночі гадюки активні та можуть приповзти до вогню погрітися – будьте обачливі; слід щільно закривати вхід у намет, щоб змія не могла туди заповзти і вкусити людину уві сні.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    Також читайте, що На Франківщині оголосили штормове попередження

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!