Значне забруднення: у Дністрі виявили важкі метали і синтетику

  • Експерти презентували результати скринінгу басейну Дністра.

    Начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк взяв участь у презентації “Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра, нові ризики та перспективи”.

    Такі дослідження вперше проводилися на території України, завдяки підтримці Координатора проєктів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду.

    Спікерами заходу були: Михайло Хорєв – в.о. голови Держводагентства, Михайло Малков – заступник Координатора програм ФАО в Україні, Валерій Станкевич – завідувач лабораторією гігієни ґрунту та відходів ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. Марзєєва”, Віталій Башинський – експерт ФАО з антимікробної стійкості та Тамара Кутонова – представниця ОБСЄ.

    Основним результатом скринінгу стало виявлення специфічних забруднювачів для річкових басейнів. Зокрема, у басейні Дністра скринінг був проведений для 13 зразків поверхневих вод, 3 зразків біоти (риби) і 13 зразків донних відкладень.

    Читайте також: Будемо з водою – річкам Прикарпаття не загрожує пересихання

    Серед сполук, які найбільш часто зустрічалися, були важкі метали, заборонені для використання пестициди, противірусні препарати, анальгетики, промислові хімікати, заборонені наркотики, стимулятори і підсолоджувачі, кофеїн, пластифікатори тощо.

    Результати досліджень важких металів, в свою чергу, показали, що на деяких ділянках води значення кількості ртуті, міді і цинку перевищені, а в донних відкладеннях – нікелю, хрому та цинку.

    На підставі результатів скринінгу сформували перелік із 18 басейнових специфічних показників (10 синтетичних речовин та 8 важких металів) для включення до програми діагностичного моніторингу басейну Дністра.

    Детальніше ознайомитися з результатами скринінгу басейну Дністра можна за посиланням – http://vodaif.gov.ua/rezultaty-skryningu/

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!