Тисменицьку браму, фундаменти якої розкопали в Івано-Франківську під час ремонту середмістя, законсервують на зиму.
Це зроблять, щоб сніг та лід не пошкодили старовинні камені. Археологічний об’єкт на зимовий період засиплять спеціальним піском, а територію огородять сіткою.
Археолог Зеновій Федунків розповідає, що доцент кафедри петрографії ЛНУ ім. І. Франка Уляна Борняк взяла з брами зразки алебастру, тож після лабораторного опрацювання можна буде дізнатися, з якого родовища завезли камінь на будову брами.
“Наступними кроками стане підготовка знахідки до розконсервації, музеєфікації та пристосування до міського середовища у вигляді громадського простору. Успішна практична комплексна реалізація даного проекту дасть цінний і необхідний досвід для роботи і з іншими археологічними знахідками міста”, – каже громадська активістка Марія Козакевич.
Ця пам’ятка – одна з найбільших оборонних споруд старого Станиславова. Найменша – Вірменська хвіртка, розташована біля Білого дому. На давніх мапах міста видно, що захисна споруда виводила на дорогу, що простягалася до Тисмениці. Тому, власне, вона й отримала назву Тисменицька. Фактично брама існувала аж до початку ХІХ століття.