«Золота молодь» (2003)

Комедія, драма

Режисер: Стівен Фрай

У ролях: Саймон Макберні, Майкл Шин, Емілі Мортімер, Джеймс МакЕвой, Стівен Кемпбелл Мур

Юний пройдисвіт намагається зловити за хвіст удачу у вигляді тисячі фунтів у колі богеми 1930-х, яка марнує своє життя. Екранізація “Мерзенної плоті”  Івліна Во. Коли у Стівена Фрая запитали, що сказав би Івлін Во про цю екранізацію, британський комік (який вже заслужив епітет «великий») відповів: «Бурчати почав би. Він взагалі не терпів нічого сучасного». Бурчав би Івлін Во чи ні, але в своєму режисерському дебюті 2003 Стівен Фрай, заслужений Дживз всієї Британії, поводиться з ним по-хамськи. Дописує хепіенд, зміщує акценти, спостерігає за богемою, яка просаджує життя напередодні Другої світової війни, без жодного сарказму, тільки з ніжністю і розчуленням.

Все починається з того, що на молодого письменника Адама Фенвік-Саймса блює під час морської подорожі дівчина з ангельськими крилами. Це адекватна метафора того, що відбувається і в «Мерзенній плоті», і в екранізації: герої по-ангельськи пурхають по вечірках, вибльовуючи світські колонки. Сатира про виробництво сенсів і підробку реальності (герой роману пише світську хроніку, придумуючи модні тренди і неіснуючих богемних персонажів) перетворюється у Фрая на романтичну комедію про хлопчину, який хоче одружитися з прекрасною дівчиною, розважається придумуванням пліток і через власну дурість втрачає великі гроші. Безтурботне життя тим спокійніше, що ось-ось почнеться війна, і режисер завжди про це пам’ятає.

Фраю можна дорікнути в тому, що другорядні персонажі у нього відволікають від головних героїв: Пітер О’Тул, Джим Бродбент, Джеймс МакЕвой переграють всіх начисто. Але це повністю відповідає духу роману – буйному калейдоскопу імен та осіб. Фрай віртуозно диригує цією круговертю, балансуючи на межі скандального репортажу, від якого швидко стомлюєшся, і зворушливої казки про те, як золота молодь грає з долею у піжмурки. Доля виграє. Молодь дорослішає.

ФЕЛІНСЬКИЙ

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!