Зробити людей фізично активними: у Франківську стартують вуличні руханки

 • Сьогодні, 28 квітня, в Івано-Франківську анонсували старт ініціативи «Friday. Re-Charge / П’ятниця. Перезавантаження».

  У місті планують щотижня по п’ятницях робити вуличні руханки на відкритій площі. Як зазнають організатори, так вони хочуть подолати наслідки карантинних обмежень та ізоляції під час пандемії і зробити мешканців та гостей Івано-Франківська більш фізично активними за допомогою спільних вуличних «руханок».

  Їх проводитимуть в травні-вересні, щоп’ятниці з 17.00 до 17:45. А місцем проведення буде Бастіон.

  «Це потужна подія. Адже ми уже два роки в епідемії коронавірусу, багато хто давно не займався фізичними активностями – спортом. А займаючи спортом, людина стає щасливою», – каже керуючий справами Івано-Франківської міської ради Михайло Королик.

  Заступник міського голови Петро Шкутяк каже, що сам планує брати участь у руханках. Кураторка ініціативи «П’ятниця. Перезавантаження» Наталія Гасюк каже, що це подарунок до Дня міста. Жінка сподівається, що містяни будуть приходити на таку подію. На події чергуватимуть волонтери «Червоного хреста», які в разі травми, готові допомогти. Світлана Оришко, кураторка проєкту, додала, що розробили програми різних рівнів.

  «Не потрібно бути професійним спортсменом, аби завітати на руханку. Великого фізичного навантаження не буде. Кожен зможе виконати вправи. Ми навчимо всіх правильно дихати. Були консультації з лікарями, які дали поради щодо правильності проведення руханки. Адже після того, як люди перехворіли на коронавірус є проблеми з виконанням важких вправ», – каже Оришко.

 • Першу таку руханку проведуть на День міста 7 травня. Початок о 17:00 годині, триватиме 45 хвилин. На місці стоятиме намет, де можна буде переодягнутися.

  А ще в другу суботу вересня навіть організують спільне відзначення Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги та Дня фізичної культури і спорту України із лекціями про важливість фізичної активності для здоров’я людини.

  Читайте також: Паски та ковбаски: на площі Ринок запрацював Великодній ярмарок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!