Зустрічають по аватарці

Індульгенції

Це колись зустрічали по одежі, а по розуму проводжали. Тепер здебільшого «зустрічають» за аватаркою у соцмережі та «проводжають» – одразу  у чорний список. І посперечатися зі мною може лише той, хто взагалі не сидить у соцмережах, але я таких не знаю.

Так, спілкування онлайн – це майбутнє. Це швидко, зручно, необхідно, але ситуація, здається, вийшла з-під контролю. Ми проводимо онлайн більшість часу – працюємо, відпочиваємо, спілкуємось, знайомимось, купуємо і продаємо, дехто навіть кохається теж онлайн. І якщо люди змінили бібліотеки, кінотеатри та парки на Фейсбук, Твітер та Інстаграм, не треба дивуватися, що знайомляться люди також тут.

Справді, це дуже зручна штука. Є фото, ім’я людини, всі її родичі й оточення додані у «Друзі», вся інформація одразу під основною світлиною чи збоку від неї. Тобто ти просто гортаєш анкети і вибираєш собі відповідного чоловіка чи жінку. Це майже як обирати у каталозі диван. Отак прогортав 200-300 людей – і знайшов собі пару, головне потім перевести спілкування в реальний режим, бо ж самими лайками ситий не будеш.

От вам смішно? А мій знайомий так собі дружину знайшов. Він вибрав ім’я (нехай це буде Юля) і просто почав переглядати усіх Юль на одній популярній Фейсбук-сторінці. Чому? Бо просто дуже Юлю хотів. Так і знайшов – вони вже встигли позустрічатися і весілля зіграти. А ви далі не вірите у знайомства через соцмережі?

А ще перевага «онлайну» в тому, що там можна знайти навіть відомих людей. Моя подруга писала вже кільком співакам, ведучим, комікам, і з одним із них (не буду називати його імені) вони спілкуються й досі. До слова, хлопчина щиро вірив, що подруга не знає, чим він займається і що його показують по телевізору. Ну, вона йому підіграла, хоча вже знала про нього все, що можна було знайти в інтернеті.

Для тих, кому ліньки гортати групи чи шукати любов у групових чатах, навіть створили окремі додатки для знайомств. Там просто безліч різних чоловіків і жінок. Сотні, ба тисячі. І ти або людину «лайкаєш» (це ніби замість компліменту), або не лайкаєш і гортаєш далі. І я навіть знаю кількох людей, які так познайомилися. Причому в одному випадку дівчина казала, що зареєструвалась просто заради жарту, щоб розважитись. А сама і розважилась, і чоловіка знайшла – ну, чим поганий бонус?

Тут головне – не дати себе обдурити. Бо, на жаль, інтернет вміє все, а ось перевіряти аватарки на фотошоп (чи навіть плагіат) – ще не зовсім. Юра колись йшов на побачення з подругою із соцмережі, а з’ясувалось, що це – побачення «наосліп». На фото наче мила дівчинка, дрібненька і худенька, з милими підписами під зображеннями, а виявилося, що вона рази в три ширша, ніж на фото, а її лице пройшло через стільки фільтрів, що якби воно було у закордонному паспорті, її б за кордон не випустили. А до 22-річної знайомої колись на побачення замість її ровесника прийшов приблизно ровесник її батька, який сказав, що просто «взяв фото якогось актора». Дівчина такого початку знайомства, звісно, злякалася, пішла начебто в туалет і втекла.

А ще є окремий вид швидкоплинного онлайн-кохання на курортах. Коли ти відпочиваєш, наприклад, в Болгарії і залишаєш локацію на фото, тобі мусить написати хоча б два-три хлопці і запропонувати провести вечір разом. Один такий, що мені написав, судячи з його сторінки у соцмережі, вже встиг своїй пасії зробити пропозицію. От я і спитала у нього, де логіка. Чоловік чесно пояснив мені, що шукає вражень, бо приїхав з друзями, а атмосфера романтична… Ось він і написав кільком дівчатам (кільком!) пропозицію побути разом. Я відмовила, а він вирішив, щоб вже хоч якась користь була із нашого спілкування, спитати мене, які тут є класні клуби на пляжі. Хоч чимось допомогла.

Насправді немає нічого поганого у тому, щоб познайомитися онлайн. Знаю багато пар, спілкування яких розпочалося у діалогах, коментарях, і зараз вони щасливі разом. Тому, де б ви не знайомилися, головне, щоб вам було добре. Просто будьте готові до того, що в інтернеті є багато фейку – не лише серед новин, але й в обличчях людей.

Марта Баранецька

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!