Зважатимуть на проблеми кожного: у Франківську думають, як розвивати культуру протягом 2021-2027 років

 • В Івано-Франківську розповіли про напрямки розвитку галузі культури і духовності у рамках формування Стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.

  Під час зустрічі учасники обмінювалися думками, озвучували проблематику, висловлювали пропозиції щодо покращення культури у Івано-Франківській області.

  Понад сім тисяч працівників працюють у сфері культури. Кажу одразу – культуру фінансувати потрібно, за 2014-2018 роки є хороші тенденції в плані нових успішних проєктів не тільки в Україні, а й закордоном. За два роки понад 15 мільйоні гривень грантових коштів залучені в культуру, і це великий плюс. Потрібно розуміти , що Стратегія потребує сучасного підходу“, – каже начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.

  Заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів наголошує, що питання стратегії розвитку культури в Івано-Франківській області є дуже актуальним, та складним питанням водночас.

  Стратегія, яку ми приймаємо, не створюється на один рік, вона дійсно буде діяти з 2021 по 2027 роки. Багато зроблено до цього часу, але говорити про те, що культуру не фінансували і вона не розвивалася не можна, кошти виділялися. Потрібно чітко з’ясувати що ми хочемо робити, використати весь потенціал області“, – розповідає Федорів.

  Додає, що багато чого в культурі Франківщини змінилося. Колись кілька товариств діяло при одному клубі, зараз цього немає. Багато чого зникло, тому треба зберегти все, що залишилося.

  До обговорення та створення Стратегії також долучалися представник сфер культури.

  Керівник Івано-Франківського музучилища ім. Д. Січинського Петро Гундар каже, що їм потрібен транспорт – його не вистачає.

  Біля училища є достатньо місця для паркування. Також в училищі є 7,8 м², а на кожного учня потрібно 14 м². Потрібно добудувати актову залу”, – додає Гундар.

  Директор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський каже, що в театрі також є свої проблеми, адже приміщення дуже велике, і потребує оновлення.

  Всі наші проблеми ви знаєте – апаратура, паркінг, ремонти. Я запропонував створити хаби (центр розвитку активних людей), тобто на основі нашого театру створити і вмістити в нього все – музеї, кіно, адже місця у нас достатньо. Маю надію створити загальнокультурний центр. Без грантів нікуди йти не будемо. А ще головне – думайте про зарплати“, – зазначає Ростислав Держипільський.

  Федорів Віталій додав, що під час створення Стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки зважатимуть на проблеми всіх.

  Нагадаємо: На Прикарпатті працюють над Стратегією розвитку на 2021-2027 роки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!