Звільнення за побиття

В Івано-Франківську водій комунального автобуса силоміць витягнув пасажирку з транспорту. Дівчина звернулася до поліції, а очевидці поширили відео інциденту у соцмережах і взялися активно його обговорювати.

Конфлікт на зупинці громадського транспорту на вулиці Довгій стався 9 жовтня. Водій силоміць витягнув дівчину з автобуса, дівчина упиралася, він її вдарив. Відео очевидці оприлюднили в Instagram. На кадрах видно, як водій автобуса № 27 силою витягає дівчину на вулицю, після чого кілька разів б’є і штовхає її під крики “Виходь з автобуса!”.

Керівник КП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк того ж дня прокоментував ситуацію журналістам. Сказав, що потрібно розібратися у причині конфлікту і з’ясувати, чи цей чоловік – дійсно водій. Якщо це так, то його чекає покарання.

“Я візуально не можу сказати, чи це наш водій. Якщо це дійсно водій, то він не мав права застосовувати фізичну силу, а в будь-якому разі повинен був викликати поліцію. Будемо з’ясовувати ситуацію, переглянемо відео з камер у салоні”, – говорив тоді Віталій Голутяк.

Вже наступного дня у КП «Електроавтотранс» дали офіційну відповідь стосовно інциденту і повідомили, що водія звільнять з роботи. Його вчинок був викликаний неадекватною поведінкою пасажирки, але він перевищив свої повноваження і мусить бути покараний. За словами керівництва «ЕАТ», він поводив себе неналежним чином і застосував фізичну силу, що не може бути виправдане навіть зважаючи на провокативні дії пасажирки. Тому за такий вчинок та нанесення репутаційної шкоди підприємству водія звільнили з 10 жовтня.

Віталій Голутяк каже, що спершу не міг впізнати водія, бо їх є чимало, а якимись конфліктами цей водій ніколи не вирізнявся: жодного разу не мав проблем, на нього ніколи не скаржилися.

У соцмережі на офіційній сторінці комунального підприємства десятки людей стали на захист водія. Франківці стверджують, що дівчина провокувала і сама винна у такій ситуації. Мовляв, дійсно потрібно було викликати поліцію, але звільняти водія немає підстав. Були й такі, хто говорив, що не можна бути терпимим до насильства і водій однозначно винен.

«Коментарі показали, наскільки високий рівень терпимості до домашнього насильства у Франківську. Адже головний показник громадянського суспільства – це вирішення конфліктів мирним шляхом та незастосування сили сильним до слабшого, навіть у випадку, якщо слабший неправий. І вже тим більше – чоловіка до особи жіночої статі. Це ж не африканська савана чи гуцульські гори», – написав користувач Артур Ферикіт.

Активно захищати водія взялися його колеги, просили не звільняти його. Однак, за словами Голутяка, повертати на посаду водія не будуть.

«Ми його звільнили, і вважаю, інцидент вичерпаний. Людина не буде залишатися без роботи. Якщо він захоче влаштуватися на іншу посаду, ми будемо розглядати це окремо. Та я можу з впевненістю сказати, що наразі він у нас не працює і водієм працювати не буде», – пояснив керівник «ЕАТ».

Марта БАРАНЕЦЬКА

P.S. Віталій Голутяк зізнався, що водій написав заяву на звільнення за власним бажанням.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!