Анатолій Ткачук розповів, які можливості для Прикарпаття створить децентралізація

  • 13 вересня  в Івано-Франківську відбувся семінар під назвою «Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад».

    Учасники, серед яких були представники різноманітних громадських організацій, обласної влади та представники об’єднаних територіальних громад обговорили актуальні питання, пов’язані з децентралізацією та перевагами, котрі вона надає громадам.

    «Наша область віднесена до числа тих, які не є передовими в децентралізації. Хоча я вважаю, що це трішки несправедливо – адже ми гнались не за кількістю, а за якістю. Ми намагалися не утворювати дрібних громад, які нездатні були б себе утримувати. Дуже добре, що в суспільстві стався такий зсув – тепер нарешті ми стали на шлях, вказаний Європейською хартією місцевого самоврядування. Ми дякуємо представникам громад, які власним прикладом підказують колегам, як рухатися далі», – розповів Валерій Крецул, заступник голови Івано-Франківської ОДА.

    Наразі на Прикарпатті існує чотири ОТГ, ще вісім – у процесі об’єднання. Втім, тут не обходиться без труднощів.

    «У 2016 році ми доопрацювали перспективний план об’єднання громад, а зараз ставимо за ціль дати змогу новим восьми громадам запрацювати з першого січня 2017 року. Наші основні принципи у цій справі – добровільність, перспектива розвитку та якість замість кількості. Серед перешкод можна назвати заполітизованість процесу об’єднання, високий рівень індивідуалізму та недовіри до влади, а також відсутність лідерів і кваліфікованих управлінців», – зазначив Руслан Панасюк, координатор «Офісу реформ» в Івано-Франківській області.

    Після цього слово взяв Анатолій Ткачук, якого називають «батьком децентралізації в Україні», народний депутат України І скликання, представник ГО «Інститут громадянського суспільства»

    «Децентралізація відбувається і дає свої позитивні результати. Ми часто більше віримо вигаданому, ніж реальному, оскільки живемо в страшному інформаційному шумі. Хтось підтримує децентралізацію, хтось – критикує, називаючи інструментом Путіна. Але слід зазначити, що російська матриця – тоталітарна, і всі держави СРСР створювалися саме за нею. А Україна наразі намагається з цієї матриці вистрибнути, і Росії це однозначно не подобається», – пояснив Анатолій Ткачук.

    Він також зупинився на перевагах децентралізації для сіл Івано-Франківщини.

    «Зокрема, громади Івано-Франківської області отримали на інфраструктурний розвиток 20 мільйонів гривень. Це небагато, якщо порівняти з Хмельниччиною, де ця сума складає 220 мільйонів. Але все одно це значні гроші – до прикладу, прокласти водогін у середньому селі коштує 1 мільйон 400 тисяч гривень, і деякі села вже отримали ці гроші та скористалися ними. І взагалі ОТГ отримують більше повноважень, ніж мали сільради до об’єднання. Також ОТГ самі формують системи освітніх та медичних закладів та визначають свої штати», – додав Анатолій Ткачук.

    dsc_8028

    dsc_8029

    dsc_8030

    dsc_8031

    dsc_8035

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!