“Фелікс Австрія”: Франківський драмтеатр покаже виставу про Станіславів

Франківський драмтеатр презентує нову драму. Сьогодні, 29 листопада, франківцям детальніше розповіли про неї.

Драму «Фелікс Австрія» поставили за мотивами роману Софії Андрухович. Це спогад на дві дії. Головним режисером став Жюль Одрі.

Процес підготовки вистави у театрі вирішили максимально наблизити до глядача – за всім можна було стежити у соціальній мережі, показували навіть виготовлення меблів, декорацій, пошив костюмів тощо.

“Фелікс Австрія” запрошує глядачів у поетизовану епоху Австро-Угорщини, своєрідного прототипу Євросоюзу, де буде галицька кухня та вишукані манери, мультикультурність Станіславову та всієї Галичини початку ХХ століття. А також це історія про двох дівчат. Ця вистава, кажуть у театрі, казка для дорослих про правдиву самотність, стигми дитинства, про те, як звільнитися від ілюзій і навчитися любити себе справжнього.

За словами Ростислава Держипільського, ця вистава – черговий крок до успішного розвитку театру. У ній поєднали бестселер Софії Андрухович, режисуру Жюля Одрі, який бачить все під іншим кутом та хороший акторський ансамбль.

“Це друга робота Жуля. І мені подобається та естетика, в якій він працює. Такий театр мені подобається”, – каже Держипільський.

Він наголошує, що скоро вийде фільм на цей роман. До цього ніякої екранізації “Фелікс Австрія” – не було. Тому в театрі можна буде побачити ексклюзивну виставу.

Жуль Одрі каже, що у акторів нелегке завдання – грати не події, які відбуваються, а те, як їх пригадує головна героїня Стефа. У виставі хочуть показати, як іноді пам’ять може маніпулювати людьми. Одрі додає, що вони з акторами вчили історію Станіславова та слухали відповідну музику.

“Це вистава про самотність, про любов. І про мою любов до цього міста та української мови”, – наголошує режисер.

Прем’єра вистави відбудеться сьогодні, 29 листопада. Наступні покази будуть 1, 3 та 27 грудня.

Держипільський додає, що квитки на прем’єру та покази в грудні – розпродані. Але її будуть показувати і в січні. 

Нагадаємо, Мюзикл Франківського драмтеатру переміг одразу в трьох номінаціях на фестивалі комедії

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!