Франківцям розказали про новітні програми по утепленню будинків та необхідності їх спільного здійснення

  • Сьогодні, 29 березня, у приміщенні Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відбувся семінар на тему «Як досягти економії в умовах тимчасового безробіття. Енергоефективність вдома».

    Захід було організовано Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та за сприяння Івано-Франківського міського центру зайнятості.

    Він був спрямований в більшості для тимчасово безробітних осіб, вимушено переміщених, осіб з інвалідністю, учасників АТО, малозабезпечених сімей та інших соціально незахищених верств населення, а також студентів й викладачів університету, за участі Громадянської мережі ОПОРА.

    DSC_0776

    Координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька розповіла про причини втрати тепла у помешканні, надала прості поради з енергоощадності та розповіла як досягти економії, не втративши якість отримуваних послуг.

    Головними і найдієвішими порадами з енергоощадності є:

    1. Замініть звичайних лампочок (всім відомих як лампи розжарювання) на енергозберігаючі, адже лампи розжарювання поглинають багато електороенергії, працюючи при цьому до 1000 годин максимум; часте вимикання, перепади струму виводять лампи розжарювання з ладу швидше; якість освітлення, отриманого від ламп розжарювання, поступається світлодіодним лампам.
    2. Купуйте енергоефективні побутові прилади і правильно їх експлуатуйте (такі прилади мають спеціальне маркування від класу А до G; клас А++ – найбільш економні). Використання енергоефективного обладнання забезпечить зменшення оплати за використану енергію і шкідливих викидів в атмосферу.
    3. Не розміщуйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів, задля заощадження енергії, а також не кладіть у холодильник гарячу їжу, щоб він не вмикався частіше.
    4. Вимикайте всі побутові прилади , коли ними не користуєтесь, оскільки в режимі очікування вони також споживають електроенергію, а комп’ютер налаштуйте на більш економічний режим і вимикайте монітор навіть коли відходите на декілька хвилин.
    5. Щодня приймайте душ замість ванни. Таким чином тільки за тиждень ви зекономите 400 л води. Вимикайте воду поки чистите зуби, а краще набирайте її у склянку.
    6. В зимовий час замініть штори на більш щільні по можливості подвійні. Це не дозволить теплу покинути будинок.
    7. Використайте «бабусин» метод: переставте об’ємні меблі (шафа для одягу, диван) в сторону зовнішніх стін. Таким чином ви досягнете кращої ізоляції приміщення.
    8. Тримайте двері кімнати зачиненими і особливо в більш прохолодних приміщеннях, які використовуються рідше, або взагалі не використовуються взимку. Щоб зупинити потік холодного повітря в кімнати, що обігріваються.

    Крім того, Аліна Брезіцька зауважила, що українці не хочуть робити справи спільно, що призводить до проблеми індивідуального утеплення стін фасадів будинку, що в свою чергу є порушенням законодавства, адже зовнішні стіни – власність усіх мешканців будинку і рішення, які стосуються спільної власності, мають прийматися спільно.

    Також індивідуальне утеплення стін фасадів будинку приносить шкоду сусідам, оскільки під утеплену стіну потрапляють опади, які спричиняють сирість і цвіль. Це взагалі може призвести до руйнування фасаду цілого будинку, оскільки між утепленою і неутепленою частинами стіни існує різниця в температурі, адже неутеплена влітку нагрівається, а утеплена стіна поруч має значно нижчу температуру через пінопласт. Через декілька років навіть через один утеплений «клаптик» весь будинок може постраждати від тріщин та деформації стін (особливо це стосується панельних будинків).

    Також доповідачем були надані поради з приводу того, як правильно утилізувати сміття, наприклад такі як:

    • вдома складати сміття у два окремі контейнери: для органічних (їжа та інше) та неорганічних (усе, що можна переробити у вторинну сировину) відходів;
    • перед візитом у супермаркет взяти з собою еко-сумку (торбинка з цупкої матерії), щоб щоразу не купувати поліетиленові пакети);
    • утилізувати люмінісцентні лампи та батарейки у спеціально відведених для цього місцях, адреси яких можна дізнатись тут.

    Нагадаємо, що іванофранківцям повертатимуть відсотки кредитів на утеплення будинків.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!