ОПОРА вважає, що на окрузі № 87 треба провести повторні вибори

 • Результати довиборів до парламенту в окрузі №87 (центр – м. Надвірна Івано-Франківської області) мають бути встановлені шляхом повторних виборів.

  Про це йдеться у заяві “Громадянської мережі “ОПОРА”.

  “Найдемократичнішим способом розв’язання проблеми могло б стати політико-правове рішення про проведення повторних виборів, відповідальність за яке на себе повинен взяти український парламент. Усі інші варіанти не дозволяють переконливо визначити дійсне волевиявлення громадян і не забезпечують належну суспільну довіру до результатів голосування”, – заявили в “ОПОРІ”.

  Зазначається, що рішення ЦВК ухвалювалося в умовах відсутності чітких механізмів правового вирішення безпрецедентної ситуації в окрузі.

  “І хоча рішення ЦВК можуть розглядатися як один з варіантів виконання рішення суду, проте вони не усувають ключової проблеми виборчого процесу, яка полягає у відсутності можливості достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців в межах округу. Натомість повторні вибори, за умов належного законодавчого забезпечення, дозволять усім політичним суб’єктам взяти участь у новому виборчому процесі, а виборцям гарантуватимуть право на чесні результати виборів”, – наполягають в “ОПОРІ”.

  В організації наголошують, що в ситуації, яка склалася в окрузі №87, не існує ідеальних рішень, і призначення повторних виборів може посилити в майбутньому несумлінні технології зі зриву голосування.

  Нагадаємо, ЦВК знову оголосила Василя Вірастюка народним депутатом.

  Як відомо, ЦВК вже раніше офіційно визнавала перемогу представника партії “Слуга народу” Василя Вірастюка на довиборах до Верховної Ради на 87 окрузі на Івано-Франківщині.

  Натомість Верховний Суд скасував протокол ЦВК про перемогу Вірастюка у 87 окрузі.

  28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

  Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій із дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під «Білий дім» через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!