За девʼять років франківці зареєстрували 99 електронних петицій, – статистика

 • Протягом 2015–2024 років мешканці Івано-Франківська зареєстрували 99 електронних петицій до міської ради, з яких 53 набрали необхідну для розгляду кількість голосів.

  У перші 3 роки існування цього інструмента громадяни використовували його доволі активно: у 2015–2017 роках усі 44 подані петиції здобули потрібну підтримку. Про це йдеться на сайті громадської мережі “Опора”.

  Електронна петиція — це особлива форма колективного звернення громадян, яке може бути адресоване органам державної чи місцевої влади через офіційний сайт відповідного органу або сайт громадського об’єднання, яке збирає підписи на підтримку електронної петиції.

  Порядок подання і розгляду петицій визначений ст. 23-1 Закону України “Про звернення громадян”. В Івано-Франківській громаді ці питання додатково регулює Положення про електронні петиції. Подати петицію та проголосувати за неї можна через електронний ресурс http://petition.mvk.if.ua.

  Як подати петицію до Івано-Франківської міської ради?

  Спершу потрібно зареєструватися на порталі електронних петицій Івано-Франківська. Текст петиції має відповідати нормам закону та стосуватися питань, які належать до повноважень і компетенції Івано-Франківської міської ради. Для розгляду петиція повинна зібрати не менше 250 підписів протягом 90 календарних днів із дня її оприлюднення.

  Як це працює?

  Інтерфейс порталу електронних петицій інтуїтивно не зрозумілий. На головній сторінці активна лише кнопка “Увійти”, а кнопки “Реєстрація” немає. Щоб зареєструватися, необхідно перейти на вкладку “Створити петицію” — і аж тоді система запропонує опцію реєстрації.

  Якщо ви забули пароль до створеного раніше облікового запису, відновити його, швидше за все, не вдасться. Після скидання пароля вам на електронну скриньку прийде лист із посиланням для відновлення, але натискання на нього може не дати результату. В такому разі можна скопіювати посилання на адресний рядок, хоча цей метод теж не завжди спрацьовує.

  Детальніше за посиланням.

  Читайте також: Співачка FIINKA з Прикарпаття може увійти до журі «Євробачення-2024»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!