12 жовтня в Івано-Франківську розпочалось засідання міжвідомчої координаційної ради ОДА з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Основна увага була зосереджена на останньому питанні – торгівля людьми.
Присутнім розповідали про державну протидію цій сфері злочинності, процес реабілітації постраждалих від торгівлі людьми та превентивні заходи, які здійснюються в цій сфері. Крім того, була презентована виставка “Дізнайся більше про торгівлю людьми”.
“Проблема є, вона нікуди не зникла. Більше того, за моїми даними, ситуація стає все гіршою – багато людей виїжджає за кордон, щоб заробити гроші, і дехто з них потрапляє до рук злочинців. Церква дуже переймається цим питанням. Адже ми не можемо інакше!”, – розповів отець Володимир Чорній, директор БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”.
Майже чотири мільйони українців працюють за кордоном нелегально. Кількість жертв трудової міграції є значною – і з цим треба боротися, адже це не окремі випадки, а ціла злочинна індустрія, переконані учасники круглого столу.
“18 жовтня ми відзначаємо День боротьби з торгівлею людьми. Потрібно привернути увагу суспільства до цієї проблеми, яка є дуже болючою для нашої області. Багато прикарпатців виїжджають на заробітки за кордон, і вони завжди ризикують зіткнутися зі злочинцями. Тільки спільними зусиллями багатьох людей та організацій ми можемо боротися з торгівлею людьми”, – наголосив Ігор Пасічняк, заступник голови Івано-Франківської ОДА.
Одна зі схем виглядає наступним чином: мешканцям Прикарпаття пропонують дуже вигідні умови роботи в Польщі, при цьому фірма не має всіх необхідних документів, і насправді займається трудовою та сексуальною експлуатацією людей.
Представники поліції Івано-Франківщини розповіли про кілька випадків торгівлі людьми, з якими вони стикались. Зокрема, одна жінка намагалась продати дочку в трудове рабство (жебрацтво). Її засудили до 5 років – втім, лише умовно. В іншому випадку дві дівчини потрапили у сексуальне рабство.
Отже, щоб не стати жертвою торгівлі людьми, варто виконувати наступні правила:
- Ніколи нікому не віддавати свої документи.
- Завжди мати при собі копії таких документів (на випадок втрати).
- Детально вивчати візове законодавство країни, куди ви їдете.
- Не вести жодних переговорів наодинці з агентом.
- Завжди просити показати вам документи та ліцензію фірми.
- Укладати трудовий контракт та детально вивчати його умови.
- Записати контакти консульства чи посольства.
Читайте також: Кожен постраждалий має право на допомогу.