Завтра, 1 червня, в міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа екватор діяльності. Найбільшим здобутком за цей час він вважає розпочаті проекти. Зокрема, будівництво моста на Пасічній та зміни у комунальному транспорті.
Є ще декілька амбітних проектів. “Я вважаю, що ремонт площі Міцкевича і Лесі Українки є позитивним кроком. Центр має стати пішохідним. Також ремонтуються невеликі центральні вулички”, – розповідає сьогодні, 31 травня, на прес-конференції мер.
Також пишається він відновленням футбольної команди та загалом підтримкою спорту. Гордиться і будівництвом дитячих садочків. З початку каденції вже сім ввели в експлуатацію.
На запитання про найбільшу невдачу, Руслан Марцінків відповів, що поставив занадто багато амбітних планів. Тому розпочали чимало робіт, а грошей не так і багато, як би хотілося.
“Ми живемо в такий період, що коштів дуже мало. Тому мусили взяти кредити і купити 30 нових автобусів за бюджетні кошти”, – зазначив він.
Також Марцінків відзначив, що завдяки системі Prozorro вдається здешевити роботи. Хоча інколи місто від цього страждає. Наприклад, тендер на будівництво фонтанів на Незалежності виграла київська фірма, але за сім місяців вона так і не приступила до роботи.
Руслан Марцінків вважає, що робота міського голови набагато важча, ніж депутата. Мовляв, доводиться дуже багато спілкуватися і вникати в людські проблеми. “Важко працювати сім днів з 08.00 до 22.00”, – підкреслює він.
Зараз є три ключові питання, над якими працює івано-франківська міська влада. Це будівництво моста на Пасічній, купівля громадського транспорту та з’єднання двох бульварів.
“Якщо до кінця моєї каденції буде 100 нових автобусів та 60 тролейбусів, то ситуація зміниться”, – наголосив мер.
До речі, з’єднання Південного та Північних бульварів, за словами Марцінківа, це зовсім не просто, адже будинки перепродали дуже непростим людям. До того ж на шляху стоять кіоски та ринок…
Мер анонсував будівництво сміттєпереробного заводу в Рибному. Зараз полігон заповнений вже на 70%. Однак місто немає ділянки для його будівництва. Її погодилося виділити Міністерство оборони. Взамін за влада має дати квартири військовим. До того ж, якщо завод збудують, то сміття треба звозити з усієї області. Є ще одна проблема – будівництво є дороговартісним. За попередніми підрахунками, від 20 млн євро.
Також Руслан Марцінків назвав прокуратуру, поліцію та СБУ лобістами забудов в місті.