“Ми ще торгуємось за одну квартиру”, – Марцінків про з’єднання франківських бульварів

В Івано-Франківську планують з’єднати Північний та Південний бульвари у 2020-му році. Але за одну квартиру на шляху дороги все ще йдуть торги і судові суперечки.

Про це “Галицькому кореспонденту” розповів міський голова Руслан Марцінків. За словами мера, деякі роботи вдалося зробити ще у грудні 2019-го року.

“Ми ще, грубо кажучи, торгуємось за останню квартиру, яка заважає з’єднанню бульварів. Але роботи можна робити і паралельно. Можливо, одразу не буде частини тротуару і велодоріжки з однієї сторони, але саму дорогу ми можемо робити. А з’єднати бульвари плануємо цього року. Навіть радянська влада не змогла цього зробити – а ми вже за крок до цього”, – розповів Руслан Марцінків.

На шляху проєктної дороги справді стоїть ще один будинок – вул. Сонячна, 51 а. Він невеликий – два поверхи і дві квартири. Одну з них місто викупило ще у 2018-му році, а щодо іншої понад рік тягнулася судова справа.

16 січня 2020 року в Івано-Франківську відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. Одним з рішень, прийнятих виконкомом, стало “Про викуп об’єктів нерухомого майна, які перебувають у власності фізичних осіб для суспільних потреб”. Мова у тексті йде якраз про цю квартиру, площею 87.9 квадратних метрів.

За неї місто збирається заплатити власникам 1 мільйон 200 тисяч гривень, що приблизно відповідає ринковій вартості нової квартири чи навіть дещо її перевищує. Втім, як стало відомо, власники все ще не дійшли згоди з міською радою щодо продажу помешкання.

“Плануємо завершити роботи цього року. Зараз виконком прийняв рішення, і на сесію винесуть питання щодо викупу цієї квартири. Там вже була судова тяганина, і тепер йдемо по другому колу. Вони все ще не погоджуються продавати квартиру”, – сказав Роман Галіпчак, начальник управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради.

Нагадаємо, спершу всі роботи планували завершити до кінця 2018-го року. Але строки багато разів переносилися, а вартість будівництва зростала. Наразі вже провели тендер, який виграла фірма “Івано-Франківськавтодор”, і вартість дороги становитиме 46 мільйонів гривень.

Ця ділянка вулиці проектується як магістраль загальноміського значення і має на меті забезпечити інтенсивність руху в межах 700-1000 одиниць автотранспорту за годину по одній смузі руху.

Окрім того, будівництво вулиці є необхідним для розвитку тролейбусного руху в Івано-Франківську. У міській раді запроектували тролейбусну лінію по вулицях Гетьмана Мазепи – Південний бульвар – Північний бульвар.

Вона буде призначена для обслуговування жителів південно-західного та південного районів міста екологічно чистим видом транспорту. Ця лінія покращить сполучення центральної частини міста з іншими мікрорайонами. Прогнозований пасажиропотік – понад 20 тисяч людей на день.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!