З 8 червня від підніжжя гори Піп Іван Чорногірський до її вершини планують розпочати спорудження екуменічної Хресної дороги зі стаціями.
Урочисте відкриття та освячення Хресної дороги представниками всіх християнських конфесій заплановано на 14 серпня. Про це повідомили на сайті обсерваторії “Білий Слон”.
Вона буде найдовша та найскладніша з усіх наявних. Стації у вигляді кам’яних брил у зріст людини із вмонтованими у них таблицями зображатимуть останні моменти життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи.
Ідея створення екуменічної Хресної дороги, яка має стати однією із нових туристичних перлин Прикарпаття, належить Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, який разом із Варшавським університетом нині відбудовує Обсерваторію на горі Піп Іван.
«Ця Хресна дорога сприятиме взаєморозумінню між християнами різних конфесій та робиться для всіх людей, аби їх сходження до вершини Чорногори, яка є давнім святилищем, супроводжувалося відпочинком та молитвою біля стацій, роздумами про Христове Воскресіння. Хочемо таким чином подарувати всім відвідувачам нашої Обсерваторії радість та віру. Насамперед, віру кожного в себе. Впевнений, що Хресна дорога, яку ми створимо, відкриє кожному, хто її пройде до кінця, нові горизонти і додасть сил для подолання життєвих вершин», – вважає ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.
Втім, у соцмережах така ідея одразу викликала шквал негативу. Багато прикарпатців вважають, що не потрібно чіпати унікальні гірські ландшафти і встановлювати на них будь-які об’єкти релігійного призначення.
“Шановний Ігор Цепенда, залиште Чорну Гору в спокою! Гори не потребують ярликів. Навіщо ототожнювати гірський похід з хресною дорогою? На краще спорудіть по дорозі на вершину гірський притулок. На відміну від молитовних стовпчиків – гірський притулок вбереже мандрівників від переохолодження і наглої смерті. Пригадаймо статую Богоматері на Хом’яку і розкидані вітром довкола штучні квіти й пластмасові стакани з-під свічок. Не хотілось, аби й ваші молитовні стації стали осередком пластику на Чорногорі”, – пише Богдан Савлюк, автор “Теплих Іграшок”.
Схожу думку, тільки у ще більш радикальній формі, висловив Віталій Передерко, начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА.
“Офіційно заявляю я категорично проти того, щоб паплюжити Карпати отаким невігласним вишиватництвом. Мені дуже соромно, що наша гордість – наш Піп Іван (Попіван) – може бути знищена недолугими ідеями псевдохристиян. Не руйнуйте природне середовище, там де тисячі років була цивілізація – цивілізація наших далеких і близьких предків. Кожній епосі притаманні свої цінності і не нам судити, які покоління були ближчими до Бога. Чорна гора і обсерваторія на ній – це наш туристичний бренд, не варто піддаватись на популістські пропозиції окремих малолюдей”, – переконаний Віталій Передерко.
“Як християнин, розумію що творіння Боже паплюжити творінням рук людських – то аніяке не християнство. Все що ви реально доб’єтеся – смітники, смітники і конфлікти. Хочете заробити гроші на туристах – парафіянах, так знайдіть якийсь людяний спосіб. Лишіть гори такими, якими їх створив Бог!”, – написав користувач Вадим Ксьондз.
Читайте також: У Карпатах висадили понад два мільйони дерев