Франківські архітектори забудову “Бастіону” вважають містобудівним насильством (ФОТО)

  • В Івано-Франківську фахівці розглянули проект-ідею забудови вулиці Новгородської. За планами замовника і власника земельної ділянки там мають збудувати центр сімейного дозвілля.

    Архітектор та проектант Олександр Микуляк зазначив, що замовником робіт є власник “Бастіону” Олег Заріцький. Ще у 2009 році розпочали проектувати забудову цієї ділянки, тоді австрійський архітектор зробив ескізи, а Олександр Микуляк повинен був пристосувати їх до міста. 

    “Цей проект – компроміс між тим, що хоче замовник, та тим, як це бачать архітектори. Спроектовано так, щоб із вулиці було видно “Бастіон” і можна було до нього пройти, місця для парковок теж збережено. Передбачається, що це буде дитячий розважальний центр для дітей до 12 років. Його площа 3000 м2″, – зазначив Микуляк. 

    Як зауважив головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар, жодного дозволу на будівництво ще немає, проект не затверджений. Адже, на думку Гайдара, це питання нерядове і неоднозначне. Воно потребує фахового обговорення. Саме тому його розглянули фахівці на містобудівній раді. 

    Після представлення проект-ідеї архітектори ставили питання. Переважно про те, чому замовник вирішив закрити вид на “Бастіон”. На думку фахівців, ця споруда не матиме значної комерційної привабливості, натомість вид на споруду кінця ХVII ст. приваблює туристів як візитівка Франківська.

    Громадський активіст Денис Квасов підкреслив що, це питання взагалі би не турбувало громадськість, якщо б замовник не вирішив закрити вигляд “Бастіону” – історичної цінності міста. 

    Кожен із фахівців-архітекторів висловився щодо представленої проект-ідеї. Здебільшого всі в своїх коментарях зазначили, що забудова “Бастіону” не доречна. Архітектор Володимир Ідак узагалі назвав це “містобудівельним насильством”. 

    За словами голови Спілки архітекторів області Миколи Капака, до рішення з забудовою “Бастіону” потрібно підходити більш конкретно. 

    “Перед тим, як щось проектувати, потрібне історико-архітектурне обґрунтування, щоб було чітко визначено, які є можливості забудови історично важливої території, – зазначив Капак. – Також потрібно провести конкурс, висунути серйозні умови і розглянути кілька варіантів разом із громадськістю”.

    “Бастіон” не треба більше закривати, достатньо того, що вже є. Навіть якщо ділянка вже у приватній власності, потрібно забудовувати із розумом. Я би не будував! Не маємо права закривати той “Бастіон”, – вважає архітектор Володимир Кочмар. 

    Як зауважив Орест Кос, “Бастіон” став візитівкою Франківська, куди не соромно привести друзів та знайомих. Будівля європейського спрямування”.

    “Якщо вирішувати, що пріорітетніше: історичні мури чи будівля XІX-XXстоліття – то, я вважаю, питання забудови “Бастіону” взагалі не постане”, – зауважив Кос.

    Зі свого боку головний архітектор Володимир Гайдар зазначив, що конкурс дасть можливість знайти нестандартні рішення, як вгодити замовнику і не забудувати “Бастіон”.

    “Я вважаю, що пріоритетною повинна бути пішохідна зона. Треба обдумати, як облаштовувати ті дворики, щоб вони могли стати туристичними місцинами. Загалом організувати простір із пішохідними зв’язками, знайти комплексне урбаністичне рішення”, – наголосив Гайдар. 

    Читайте також:

    “Бастіон” збирається забудувати його власник – Олег Заріцький

    Архітектор Богдан Ідак: “Перед “Бастіоном” має бути не забудова, а пляц”

    Олег Заріцький: «Якщо громада проти – забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію»

    Оригінальний проект забудови ділянки перед “Бастіоном” від австрійського бюро “Szyszkowitz.Kowalski”

    Активіст Денис Квасов про забудову «Бастіону»: «Пора перейменовувати Франківськ на Рагулівку!»

     

     

     

     

     

    21.04.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!