Сьогодні, 4 травня, в Івано-Франківську відбулось засідання комісії щодо окультизму на “Святі ковалів”.
Заступник міського голови Богдан Білик закликав всіх до компромісу, обговорення та висловлення свого бачення.
“Свято ковалів” не має прив’язки до якоїсь магії, зображеної в книжці. Маємо ще рік – хай творці творять, а цілий рік будемо ще дискутувати”, – сказав він.
Висловився і відомий письменник Володимир Єшкілєв, сказавши, що вражений тим, що тут відбувається, після чого закликав до толерантності.
“Чи не стане цей знак місцем відьомського поклоніння, як сказано в тій книжці?”, – висловив своє обурення один з віруючих протестувальників проти ковальської вежі.
Організатор фестивалю Сергій Полуботько зазначив, що автори наперед не подають ескізів своїх робіт.
“Давайте тоді заберемо з бібліотек Лесю Українку, Гоголя, Г.-Х. Андерсена! Там же суцільна магія! Поняття окультизму пов’язано з обрядами, з ритуалами. А якщо це просто символ, то це просто символ”, – іронічно висловився Володимир Єшкілєв.
Натомість заступник міського голови переконує: “Ми маємо відокремити фестиваль від окультних символів. Фестиваль буде цікавим. Можемо зустрітись через місяць і побачити що запропонують залишити у місті, а потім ми вирішимо, чи потрібно це встановлювати у Франківську”.
Марія Ільків, голова “Всеукраїнської ліги українських жінок”, виступаючи, встигла висловити обурення ледь не всіма пам’ятниками Івано-Франківська.
«Я з жахом прихожу на вулицю Страчених, де встановили пам’ятник і де творили митці. Пам’ятник невідомим героям – це святотатство. Українці тут без голів і зі зв’язаними руками. Я не водитиму внуків туди. Якщо ви хочете миру та спокою, забудьте про цей захід. Ми не дозволимо цього робити. Обіцяли змінити пам’ятник на Страчених, пам’ятник невідомим героям та пам’ятник Тарасу Шевченку в парку», – переконує жінка та підсумовує: «Інтернет – це повна аморальність. Діти кажуть вчительці музики: «Та що ви нам граєте, грайте нам «Дзідзьо».
«У цьому світі завжди буде добро і зло. Нам треба розуміти, що наші кроки тягнуть наслідки. Якщо хочемо змінити слід, то маємо змінити взуття. Ворожбитство дуже поширене і люди йдуть до людей, які надають такі послуги. А потім у них хворіють діти. Від того, скільки ми робимо абортів, до нас приходить війна. Ці факти потрібно взаємопов’язувати. Ми прокладаємо дорогу до негативу і зло прийде до нас. Ми не зможемо його відсунути», – висловився отець Порфирій.
Богдан Білик йому заперечив, сказавши, що про тематику окультизму взагалі не йдеться.
“Наш фестиваль несе позитив і 14 років підряд ніс позитив. Чому ви вважаєте, що якийсь викуваний елемент нестиме окультизм?”, – поцікавився він.